Yaz Kur’an Kursu Ziyaretleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Camiler başta olmak üzere Kur’an kursları ve Başkanlıkça  uygun görülen mekânlarda açılan yaz Kur’an kurslarında, Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere temel dini bilgiler, İslam inanç esasları, ibadetler, ahlaki değerler ve Hz. Peygamberin (s.a.s.) örnek hayatından davranışlar öğretilerek, çocukların dini ve ahlaki gelişimlerini şekillendirmelerine rehberlik yapılırken, diğer yandan program kapsamında gerçekleştirilen sosyal, kültürel, sportif etkinliklerle de sorumluluk, fedakârlık, yardımlaşma, vatan, millet, bayrak, şehitlik gibi milli ve manevi değerlerin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Yaz Kur’an kursu eğitimlerini yerinde görmek, eğitimlerin etkinlik ve verimliliğini artırmaya yönelik değerlendirmelerde bulunmak üzere İl Müftüsü Ali Gülden tarafından Naciye Afet Şahin 4-6 yaş Kur’an Kursu ve Bilal Şahin Camii yaz kurslarına ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret esnasında minik kursiyerler ile sohbet eden Gülden çocuklara ikramda bulunup kurs görevlilerine yaptıkları hizmetler için teşekkür etti.

İl Müftü Yardımcıları Mustafa Balcıoğlu ve Mehmet Akif Karabulut, Şube Müdürü İbrahim Kelli, Vaizler Hacı Mehmet Taşçı, Fatih Özdoğan, Din Hizmetleri Uzmanları Fatih Kılınç, Engin Nazlıoğlu ve Leyla Durmaz’da yaz Kur’an Kursu eğitimlerinin yapıldığı mekanlara yapılan ziyaretlere katıldılar.

Yozgat İl Müftülüğü

Yaz Kur’an Kursu Ziyaretleri
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!