YAŞAYAN KÜLTÜR MİRASI İŞLETMELER DESTEĞİ İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KOSGEB İdaresi Başkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalanan İşbirliği Protokolü kapsamında uygulanmaya başlanan, Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programına Ön Başvurular en geç 22/07/2022 tarihine kadar yapılacaktır.

Programa başvuru yapmak isteyen Zanaatkârlar başvurularını Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğüne online olarak yapacaklardır. Bu Destek Programıyla, Usta-çırak ilişkisi çerçevesinde yeni zanaatkârların yetiştirilmesine Geri Ödemesiz destek sağlanacaktır. 250.000,00.-TL üst limitli bu destek ile kuruluş, işletme ve yetiştirme, makine ve teçhizat, tanıtım ve pazarlama başlıklarında Geri Ödemesiz Destek verilecektir. Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programından, Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan Geleneksel, Kültürel veya Sanatsal Değeri Olan Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslek Kolları listesinde yer alan alanlarda faaliyet gösteren işletmeler yararlanabilecektir. Ayrıca İşletme sahibinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen tanıtma kartına sahip olması veya Yaşayan İnsan Hazineleri Ulusal Envanterinde yer alması durumunda da destek programından faydalanabilecektir. Ön başvuruları, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü en geç 22 Temmuz 2022 tarihine kadar alacaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü alınan Ön Başvuruları değerlendirerek, Başvurusu uygun bulunan İşletmeleri KOSGEB İdaresi Başkanlığına iletilecektir. Bu zanaatkârlar, Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Desteği Programına Kesin başvurularını 15/08/2022 – 02/09/2022 tarihleri arasında KOSGEB – KOBİ Bilgi Sistemi üzerinden online olarak yapacaklardır. Başvuru sistemi, 02/09/2022 Cuma günü saat 23:59’da başvuruya kapatılacaktır. Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Desteği Programı hakkında ayrıntılı bilgiler, KOSGEB Yozgat Müdürlüğünden alınabilir.
KOSGEB

YAŞAYAN KÜLTÜR MİRASI İŞLETMELER DESTEĞİ İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!