Yarışmanın kazananları belli oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü sebebiyle Sarıkaya’da öğrenim gören ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak “Mehmet Akif Ersoy’a şiir ya da mektup yaz” yarışmasının kazananları belli oldu.

Ortaokul şiir kategorisinde birinci Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Feyzanur Karabay, Ortaokul mektup birincisi Hisarbey Ortaokulu öğrencisi Meryem Hokka oldu.

Liseler arası yapılan yarışmada Şehit Hasan Hüseyin Aksoy Anadolu Lisesi öğrencisi Bilal Gökçe şiir birincisi, Şehit Cengiz Polat İmam Hatip Lisesinde öğrenci Murathan Aygül ise mektup birincisi oldu.

Sarıkaya Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada:

‘’Geçmişiyle, değerleriyle bağını koparanlar felaha eremezler. Köklü bir geçmişe sahip olan bizler bunun kıymetini bilmeli bu fırsatı en layıkıyla değerlendirmeliyiz. Bizi biz yapacak , bizler adına geleceğe güvenli kapılar açacak yol köklerimizin can damarlarının özümsemek onların hayat düsturlarıyla düsturlanmaktır. Bu can damarlarımızın öncülerinden birisi de hiç şüphesiz Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’dur.
Mehmet Akif Ersoy ki yaşadığı dönemde kaleme aldığı eserleriyle milletine kılavuz, mücadeleci yapısıyla cesaret fişeği, mütedeyyin kimliğiyle de rehber olmuştur.
Onun ve onun gibilerin torunları bizlere düşen en büyük sorumluluk onları unutmamak, unutturmak onların yolunu yol bellemektir. Bu gaye doğrultusunda tertiplemiş olduğumuz ” Mehmet Akif Ersoy’ a Şiir ve Mektup Yazma Yarışması” sonuçlanmış olup katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi canı gönülden kutluyor, dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.’’ İfadelerine yer verildi.

Haber Merkezi

Yarışmanın kazananları belli oldu
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!