YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden depremzede vatandaşlara ilişkin devam eden yardımlarla ilgili bilgilendirme yapıldı.


İlk olarak, 7.400 kumanya ve 15.800 roll ekmek Meslek Liselerinin ve okullara bağlı pansiyonlarda hazırlanarak deprem bölgesi Hatay’a gönderildiği belirtildi. Emek veren ve katkı sağlayan tüm herkese teşekkür edildi.
Depremzede vatandaşlar için yardım tırlarının da yola çıktığı ifade edildi. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okul pansiyonlarında hazırlanan kumanya, su, meyve suyu, süt ve okullarda üretilen ekmeklerin Yozgat Valiliği tarafından temin edilen tırlara yüklenerek Hatay’a gönderildiği açıklandı.
Halk Eğitim Merkezleri de depremzedeler için çalışmalarına devam ediyor.
İlimiz Halk Eğitim Merkezlerinde depremzede vatandaşlar için kıyafet ve uyku tulumu da dikiliyor.
5 Meslek Lisesi yine hâlihazırda çadır içi soba üretimine devam ediyor.
Merkez Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çekerek Şehit Mehmet Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Akdağmadeni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sorgun Osman Çavuş Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi ile Boğazlıyan Necmettin Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi metal bölümleri tarafından deprem bölgesinde kullanılmak üzere çadır içi soba üretimi çalışmalarına devam ediyor.

YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!