YANGIN VARKEN OH OLSUN DİYEMEYİZ!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

07 Haziran seçimleri sonunda kurulamayan hükümet nihayet geçtiğimiz gün kuruldu. Sayın Ahmet Davutoğlu Başbakanlığında yeni kabine oluştu. Ülkemize ve milletimize hayırlar getirir inşallah.

Yeni kabine de MHP’nin kurucu genel başkanı merhum Alparslan Türkeş’in oğlu Yıldırım Tuğrul Türkeş’te, Davutoğlu kabinesinde Başbakan yardımcılığı görevine getirildi. Türkeş’in, Davutoğlu kabinesinde yer alması Ülkücü camia ve MHP tarafından şiddetli bir şekilde eleştiriliyor. Hatta kantarın topuzu kaçıyor da hakaret bile ediliyor.

Bu konuyla ilgili olarak MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy bir sosyal paylaşım sitesinde Seçim hükümetinin bakanlar kurulu ile ilgili ilginç bir gönderide bulundu. İl başkanı, bakanlar kurulu için “saltanat kurulu” değerlendirmesini yaptı. MHP’nin genel tutumuna rağmen bakanlık teklifini kabul eden MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, AK Parti, BBP’nin eski genel başkanı Yalçın Topçu’da bu paylaşımdan nasibini aldı.

İl Başkanı Ersoy, paylaşımında şu ifadelere yer verdi; “Bakanlar kurulu değil, satanlar kurulu.” “AK Parti+ PKK+ Tuğrul Türkeş+ Yalçın… !” Bir başka eleştiride, MHP’li hemşerimiz Şefkat Çetin’den geldi. Tuğrul Türkeş’in seçim hükümetinde bakanlık teklifini kabul etmesini “Türklük davasına ihanet” olarak nitelendirdi. ” Türkiye’nin yeni hükümeti AK-PKK ve devşirme ittifakıdır. Tuğrul Türkeş’in mirasyedi bir evlat olarak kendisini bir kere daha pazarlaması, milyonlarca Ülkücüyü hüzne boğmuştur” dedi.

Bugün Milliyetçi Hareket Partisi’ni satanlar, aslında milli bir davadan vazgeçerek gayri milli cephenin hizmetine girmeyi göze almışlardır. Hele de bu dönekliği gösteren Alparslan Türkeş’in soy ismini taşıyorsa, hem davasına hem de Türkeş ismine ihanet etmiş demektir.

 Ey Tuğrul Efendi, Başbuğumuzun emaneti dedik, yıllardır her türlü müptezelliğine, gidişlerine gelişlerine katlandık. Ama geçici bir bakanlık için davayı satana adam denir mi? Ülkücülüğünden taviz verenin şerefi kalır mı? Kapılarına gittiğin bu adamlar, ihanet projeleri için senin soy ismini kullanmak istiyorlar.

 Tayyip Erdoğan ve maskeli PKK’lılarla aynı safta yer alarak rahmetli Alparslan Türkeş’in kemiklerini sızlattığının farkında değil misin? Türkeş soyadına ve Türklük davasına kaça ihanet ettin? ” Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Kamuoyuna yansıdığı kadarıyla koalisyon süreci içerisinde AK Parti, MHP’ye şu teklifleri sunmuştu. 1) AK Parti – MHP Koalisyonu kuralım diye görüşüldü. 2) AK Parti – azınlık hükümeti kuralım denildi. 3) AK Parti – MHP seçime gitmek üzere koalisyon hükümeti kurulsun istedi. MHP Genel Başkanı, Sayın Devlet Bahçeli bunların hepsini de reddetti. Eğer bu seçeneklerden birine MHP evet deseydi HDP ‘li Müslüm Doğan Kalkınma Bakanı, Ali Haydar Konca’da AB Bakanı olarak atanamayacaktı. Dolayısıyla kendi evladınız Yıldırım Tuğrul Türkeş ‘de HDP’ li isimlerle aynı kabinede yer almayacaktı.

Hemşerimiz Şefkat Çetin’de veryansın ediyor. Tuğrul Türkeş’e hakaretin biri bin para. Önce hatayı yanlışı kendimizde aramamız gerekiyor. AK Parti tek başına azınlık hükümeti kursaydı, HDP’liler bugün kabineye girebilirler miydi?

Ben inanıyorum ki; MHP 81 ilin teşkilatlarını, İl Başkanlarını, İlçe Başkanlarını dinleseydi ve tabanın sesini duysaydı, büyük ölçüde verilen karara uysaydı yukarıdaki seçeneklerin birinin kabul edilmesi ülkenin çıkarına olurdu diye düşünüyorum. Tabi takdir Milliyetçi Hareket Partisi’nindir.

Son söz: Ülke de 80 milyon insan yaşıyor. Bunların hepsini kucaklamamız lazım bunlar bizim kardeşlerimizdir aynı ülkede yaşıyoruz. Eviniz yanarken siren sesleri arasında itfaiyeyi bekliyorsunuz. Gelen itfaiyecilere hangi düşünceye mensup olduğunu, fikri, zikri ne olursa olsun soramayız. Önce el birliğiyle yangını söndürmemiz lazım.

Dünkü AK Parti hükümeti, bugünkü anayasanın emrettiği Davutoğlu hükümeti de bizim düşmanımız değildir. Hiçte olmadı, AK Partililer bizim kardeşlerimizdir. Kardeşiniz yanlış yapıyor, yanlış yolda gidiyor olabilir. Oh olsun diyemeyiz, onları ikaz her zaman görevimizdir. Vesselam… 31 AĞUSTOS 2015 PAZARTESİ

YANGIN VARKEN OH OLSUN DİYEMEYİZ!
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!