VEKİL’İN BACASIZ FABRİKASI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yusuf Başer 24, 25 ve 26. Dönemde Yozgat Milletvekili olarak seçilmiştir. Kendisi zaman zaman sosyal medyada ve yazılı basına beyanatlar veriyor, yaptığı faaliyetleri anlatıyor.

Üç dönemdir Yozgat’ın milletvekilliğini yaparak siyasetçi kimliğini ortaya koyuyor.  Yaptığı en önemli işlerden iki tanesini bende sizlerle paylaşmak istiyorum.

Birincisi milletvekili olmadan önce Kızılay Başkanlığını bir fesih neticesi sonucunda ele geçirdi de o günden bu güne tapulu arazisine hiç gecekondu yaptırmadı maşallah.

Eski adıyla Hilal-i Ahmer sonrasında Kızılay adıyla faaliyetlerine devam eden Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından biridir. Dil, din, ırk, mezhep tanımaksızın açları doyuran, açıkları giydiren, felaketler karşısında yaraları saran, onların yaşamlarını kolaylaştıracak araç gereç, sıcak aş ve en önemlisi kan  temin eden bir kuruluşumuz.

Tüm Türkiye’ye mal olmuş Dünyada da kendini kanıtlamış bu kuruluş Yozgat’taki yönetim ve denetimini tespit ve tayin edecek kaç kişi var dersiniz?

414 bin nüfuslu Yozgat’ta Kızılay şubesinin üye ve delege sayısını ne tahmin edersiniz? Bin, iki bin, üç bin olamaz mı? Hayır hayır hayır.                                    

Yanılmıyorsam sadece 60 kişiden ibarettir. Bunların yıllık aidatlarını da bir kişi ödemektedir o kişide Yusuf Başer’dir.

Ne var ki bunda diyebilirsiniz hiçbir şey yokmuş gibi gözükse de Sayın Yusuf Başer ideolojik yaklaşımını sürdürüp babasından kalan tapulu arazisi Kızılay’ı bir başkasına kaptırmama gibi bir düşünceyi taşıyor olsa gerek.

İkinci başarılı olduğu ve övüne övüne bitiremediği meseleye gelirsek, Yozgat’ın yeni cezaevi inşaatını bitti, bitecek diye ballandıra ballandıra anlatıyor.

Her ay mutat olarak basında bu haber ya manşet oluyor, ya da övünç vesilesi olarak yayınlanıyor.

Geçtiğimiz gün yerel bir gazetemizde yine manşet oldu. Bakın Başer ne diyor;

“Yakın zamanda açılışını yapacağımız Yozgat cezaevinin inşaat alanında incelemelerde bulunduk. 4000 kişinin yatacağı, 2700 personelin istihdam edileceği, bacasız fabrika gibi çalışacak cezaevinin hayırlı olmasını diliyorum.”

Allah bunu diyen Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’e akıl, fikir versin. Açılışı yapılacak olan bu bacasız fabrikada ne üretilecek ne ihraç edilecek, ekonomiye nasıl bir katkı sağlayacağını Yozgat halkı gibi bende merak ediyorum doğrusu.

Fabrika yapılır, yol yapılır, baraj yapılır, elektrik santralleri kurulur, imalat sanayinde ikinci üçüncü hatta dördüncü organize sanayi faaliyete geçer iş istihdamı artar, Yozgat halkı bu fabrikalarda çalışır, evine ekmek götürür, çoluğuna çocuğuna iş aş temin eder buna fabrika denir.

Şimdi gelelim sayın vekilin ballandırarak anlattığı cezaevine Allah yokluğunu vermesin oraya da kimseyi düşürmesin. İnsanları ahlaken ifsat edeceksin, aç ve açıklığa çaresizliğe mahkûm edeceksin, hapishaneye düşüreceksin, onların iaşesini de Ankara’dan Kayseri’den temin edeceksin Yozgat’ta da 4 bin kişilik cezaevi yaptım diye böbürleneceksin.

Televizyonlara haber konusu, yerel gazetelere manşet olacaksın. Üç dönem vekilliğin başarı karnesine bu iki yaklaşımınla pekiyi derecesi alacaksın diyorum. Vesselam… 10 MAYIS 2022 SALI

VEKİL’İN BACASIZ FABRİKASI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!