VEKİLİMİZİN İKİ DAKİKASI…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti adaylarını tanıttı. Salona girerken kafeteryada Boğazlıyan heyetini selamladım. Çay içiyorlardı. Başkan Yusuf Yıldırım çaya davet etti. Hoş geldiniz dedim. El sıktım. Boğazlıyan teşkilatının yanında Akdağmadeni İlçe Başkanı Âdem Darımla, Umutlu belediye başkan adayı Hidayet Karabulut’da vardı. Hal hatır sorarken, bir kaç gün önce bu sütunda adaylarla ilgili görüş belirtirken Akdağmadeni Belediye seçimlerinde Ak Parti ve MHP’li belediye başkan adayları yarışının fifti fifti olduğunu yazmıştım.

Bu görüşüme Suphi Daştan’ın ciddi manada incindiğini gördüm. Övgü de yergi de yoktu. Bu kanaat tamamen bana aitti. Sorup, sual ettiğim, yakinen tanıdığım insanlar seçimin iki parti arasında geçeceğini söylüyorlardı. Ben de bu kanaatımı okuyucularımla paylaşmıştım. Şimdi bu kanaatımdan vazgeçtim.

Suphi Daştan yüzde 70 oy alır. Seçimi kazanır deyim de kırgınlığı gitsin. AK Partili ister belde başkanı, ister belediye başkanı ister milletvekili olsun. Eleştiriye hiç mi tahammülleri yok. Aday tanıtımında milletvekillerini dinlerken her şeyi süt liman olarak anlatan vekillerimiz ballandıra ballandıra birlikten, beraberlikten, kalkınmadan, asfalttan, yoldan, sudan, kanalizasyondan, üniversiteden bahsettiler.

 Acaba bu vekillerden birisi özel arabasıyla Yozgat’ın kenar mahallelerini, sokaklarını gezdiler mi? Bana göre ezbere konuşuyorlar. Yukarıda bu toplantı yapılırken, hemen Yimpaş’ın karşısında kepenk indirip dükkânını kapatarak kamyona apar topar yükleyen mobilyacının işyerini niye kapattığını hiç sorma gereği duydular mı?

Ben sayın vekilimizin birisine kriz var dediğime de diyeceğime bin pişman oldum. Özellikle kriz olmadığını, esnafın, tüccarın bir elinin yağda bir elinin balda olduğunu söylemişti de, gazetemiz de manşetten vekilimizin söylediklerinin virgülüne dokunmadan aynen yayınlamıştık.

 Acaba böyle mi? Yozgat’ta son bir ay içinde benim bildiğim kadarıyla kocaman kocaman tüccar, esnaf, market, mobilya mağazaları satılığa çıkartılan dükkânlar, boşalıp kiralık yazan irili ufaklı işyerlerini görmüyorsanız, göremiyorsanız, yapılacak bir şey, söylenecek herhangi bir söz var mıdır? Söyledik mi, gönül koyuyorsunuz. Güya Yozgatlının unu kuru, tuzu kuru, senedi gününde ödeniyor, çeki yazılmıyor, banka borçları gırtlağına oturmamış, ayak ayaküstüne atmış keyfinden, zevkinden dört köşe olmuş… 

 Milletvekilimiz Abdulkadir Akgül’ün aday tanıtım toplantısında konuşması tam tamına iki dakika sürdü. “Ben siyasete yeni ısınıyorum. Bundan sonra vatandaşların içine girip siyaset yapacağım. Esnafın sorunlarını gidermek için çalışma başlattık… İşin fıkra bölümünü Osman Coşkun konuştu. Teknik bölümünü Bekir Bozdağ konuşacak. Siyaset bölümünü de Mehmet Çiçek  konuşacak. Dolayısıyla bana konuşacak bir şey kalmadı” deyip sözlerini bitirdi.

Var olasın sayın vekil. Sizleri şu saate kadar tanıma imkânı bulamadım. Para musluğunun başında olduğunuzu duydum. Servetinizi demiyorum. Bizi ilgilendirmiyor. Göreviniz icabı başında bulunduğunuz kurumun Yozgat’ımıza verebileceği imkânlar varsa bunların neler olduğunu, esnafın içinde bulunduğu darboğazdan kurtaracak tedbirlerin neler olduğunu keşke izah etseydiniz. İzah etseydiniz de sayenizde rahat bir nefes alsaydı Yozgatlı.

Heyhat heyhat!  Sayın vekil tamamen sizden ümidimizi kesmiş değiliz. Size ihtiyacımız var. Kaç ay Yozgat’ta vatandaşlarla birlikte olacağınızı öğrendik. Hem sizi tanıma hem de esnaf ve tüccarımızı rahatlatacak yeni tedbirlerin alınmasında yaptığınız ve yapmayı düşündüğünüz tedbirleri bizlere, Yozgatlılara izah ederseniz diyorum vesselam… 26 OCAK 2009

VEKİLİMİZİN İKİ DAKİKASI…
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!