VATANDAŞIN SIFIRINI ALMAYA GÜCÜ YOK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dolar kurunun değişkenlik göstermesiyle birlikte, ikinci el bilgisayarlar daha çok tercih ediliyor. Vatandaşın elinde olan bilgisayarları tamir ettirerek daha ucuza getirmeye çalıştığını söyleyen Data Bilgisayarcılık sahibi Fatih Akdağ, piyasanın çok kötü olduğunu vatandaşın alım gücü olmadığını söyledi.

Akdağ, dolar kurunun yükselmesi nedeniyle piyasanın alt üst olduğunu dile getirerek, laptop bilgisayarların 2 yılda bir bakımının yapılmasıyla ömrünün ortalama 15 yıl olabileceğine değinen Akdağ, “Masaüstü bir bilgisayarların ortalama 15-20 yıla kadar ömrü olur. Masaüstü bilgisayarlarda kolay kolay sorunlar çıkmıyor. Ama laptoplar ortalama 10-15 yıl arası kullanılabilir. Kullanıcı hatası olmadan bilgisayar kullanılırsa bu yıl aralığında ömrü olur. Laptopların 2 veya 3 yılda bir de bakımı yapılırsa rahat bir şekilde dediğimiz yıl kadar ömrü gider.” dedi.
İŞ GÖREN BİLGİSAYAR FİYATLARI 30 BİNDEN BAŞLIYOR
Bilgisayar fiyatlarının 180 bin TL’ye kadar çıkabildiğini ifade eden Akdağ, “Bilgisayar fiyatları dolar endeksli olduğu için net bir fiyat veremiyoruz. Ama şu anda en düşük bilgisayar fiyatı 6 binden başlıyor, ucunu alamadan 100 ile 180 bine kadar çıkıyor. İnsanlar ister istemez kendi bütçesine göre cihaz seçiminde bulunuyor. Kısaca şöyle söyleyeyim, iş görebilen bir bilgisayar minimum 30 bin TL olmuş. İkinci el bilgisayarlar ise sıfıra göre çok daha uygun. Yarı fiyatlara kadar düşebiliyor. 2. el piyasası çok hareketli olduğu için kimi zaman cihaz bulamaz hale geliyoruz.” diye konuştu.

HABER: BÜLENT KALABALIK

VATANDAŞIN SIFIRINI ALMAYA GÜCÜ YOK
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!