VALİ YAZICI’NIN YÜZ GÜNÜ – 1

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta sonu Sayın Valimiz Abdulkadir YAZICI Nohutlu Tepesi Şahin Tesislerinde Yozgat’ta yayın yapan basın camiasını ağırladı. Samimi bir ortamda geçen yemekli toplantıda YAZICI Yozgat’ın gelişmesi için nelerin yapılabileceğini ve çalışmaları devam eden projeler hakkında izahatlar da bulundu.

Sayın Valiyi dikkatlice dinledim. Eskiden iktidara gelen hükümetlere yüz gün kredi tanınır, yüzüncü günden sonra herkes dağarcığında ne varsa ortaya koyar. Eleştirmeye, çekiştirmeye başlarlardı. Bizde yüz gününü dolduran vali Yazıcı’ya yavaş yavaş Yozgat’ın önünde duran, çözüm bekleyen sorunlara kısa, orta ve uzun vadede neler yapılabilir sizlerle paylaşacağım.

Zaten Sayın Valimiz de samimi olarak bunları bekliyor bizlerden musibetiyle ve menfisiyle. Vali yazıcı yapmış olduğu toplantıda gelmiş olduğu günden bugüne yapmış olduklarını bir bir sıralardı. Vali yazıcı: ”Ankara’da önemli yerlerde görev yapan bir takım devlet büyüklerimiz var. Biz bu devlet büyüklerimize her konuda müracaat ediyoruz. Talepte bulunuyoruz, istiyoruz.

Onlarda ellerinden geldiğince bize yardımcı olmaya çalışıyorlar’ ‘dedi. Sırasıyla: 1. Kara yoları 65. şube şefliğinin arsası üzerinde belediye ve vilayet binalarının yapılacak olması, 2. Jeotermal sıcak su kaynaklarımızın değerlendirilmesi, 3.Çevre yolunun yapılması, 4. Şehir merkezimizde bulunan İl Özel İdaresi’ne ait ve kirada olan mülklerin özel sektöre satılması, 5. Eski asfalt plentinin olduğu yere tenis kortları, voleybol ve basketbol sahaları, yürüyüş alanları, yüzme havuzu gibi yatırımların yapılması. 6. Daha önceden hava alanı olarak istimlaki yapılan arazi üzerinde yaklaşık 1500 kişilik açık ceza evi yapılması.

Yozgat için yapılması ön görülen bu ve bunun gibi başka meseleleri müsaadelerinizle bir bir irdelemek istiyorum. Kara yollarına ait bu yer Yozgat’ın en kıymetli arazisi konumundadır. Bu gün ki maddi değeri de oldukça yüksektir yani kısacası oldukça kıymetli bir mülktür. Oraya güzel bir mimari projeyle ya belediye binası ya da vilayet binası yapılabilir. Ancak ikisinin bir arada bulunmasının Yozgat’a büyük bir getirisi olmayacaktır.

Şayet Yozgat’ı büyüteceksek bu iki kurumun bir arada olması bugün olduğu gibi önümüzde ki yıllarda da sıkışma ve daralmaya neden olacaktır. Mantıklı ve makul olanı; Belediye’nin hizmet alanı daha geniş olduğu için belediye binasının bu arsa üzerine yapılması yerinde olacaktır. Vali konağı ise Ankara yolu üzerinde bulunan eski köy hizmetleri binalarının olduğu yerde yapılması daha isabetli olacaktır. Yarın bu konuya kaldığımız yerden devam edeceğiz diyorum Vesselam… 10 ARALIK 2012 PAZARTESİ

VALİ YAZICI’NIN YÜZ GÜNÜ – 1
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!