Vali Özkan Trafik Sorunlarına Dikkat Çekti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Özkan, sosyal medya paylaşımında Yozgat’ta yaşanan trafik sorunlarına dikkat çekti. Özkan, trafik kazalarının önlenmesi için emniyet ve jandarma güçlerinin aldığı tedbirlerin yanı sıra vatandaşların da trafik kurallarına uyması gerektiğini vurguladı.

Özkan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “İlimizde en çok canımızı yakan konulardan biri olan trafik kazaları ile ilgili olarak emniyet ve jandarma güçlerimizin almış olduğu tedbirler kesintisiz devam ediyor ve edecektir. Trafik kazalarına sebebiyet veren etkenlerin başında aşırı hız, alkollü araç kullanımı, seyahat esnasında telefon vb. aygıtları kullanmak, kırmızı ışık ve diğer trafik kural ihlalleri gelmektedir. Çok basit önlemlerle Trafik kazalarının olumsuz etkilerinden korunabiliriz. Yaralanmaları ve ölümleri azaltmak için mutlaka emniyet kemerimizi ve diğer koruyucu ekipmanlarımızı takalım ve trafik kurallarına uyalım. Emniyet güçlerimizin çabalarına destek olmak, hepimizin sorumluluğundadır. Unutmayalım ki trafik kurallarına uymak hayat kurtarır.”

Özkan, trafik kazalarının azaltılması için hem devlet hem de vatandaşların ortak çaba göstermesi gerektiğini  belirtti. Sürücülerin hız limitlerine, trafik işaret ve levhalarına, emniyet kemeri ve kask kullanımına dikkat etmeleri, alkollü veya uykusuz araç kullanmamaları, cep telefonu gibi dikkat dağıtıcı aygıtlardan uzak durmaları gerektiğini vurguladı.
Haber : Bülent Kalabalık

Vali Özkan Trafik Sorunlarına Dikkat Çekti
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!