Vali Özkan`dan Gaziler Günü Mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Vali Mehmet Ali Özkan, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Özkan, mesajında gazilerin Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri olduğunu belirtti.
Özkan, gazilerin ülkenin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdırdıklarını, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olduklarını ifade etti. Gaziler Günü’nün, gazi ve şehitlere duyulan minnet ve saygının da açık bir göstergesi olduğunu belirtti.

Vali Özkan, mesajında ; “Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.  Bu tarih, aynı zamanda gazi ve şehitlerimize duyduğumuz minnet ve saygının da açık bir göstergesidir. Şanlı zaferlerle dolu Türk tarihinin temelinde de bu kahramanlık ruhu ve derin inanç vardır. Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır. Şehitlerimizin ve gazilerimizin kutsal emanetine, nesilden nesile yaşatılan bir ruh ve anlayışla sahip çıkacağımızı, çocuk ve gençlerimize daha güzel bir hayat, daha müreffeh bir ülke bırakmak için milletçe sarsılmaz bir irade ile çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Vali Özkan, bugün kendilerine düşenin, vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ve manevi değerlerimize sahip çıkarak milli hedeflerimiz istikametinde ilerlemek olduğunu vurguladı.
HABER MERKEZİ

Vali Özkan`dan Gaziler Günü Mesajı
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!