VALİ MEHMET ALİ ÖZKAN 112 GÜNÜNÜ KUTLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Mehmet Ali Özkan bütün sağlık çalışanlarının 112 gününü en içten dilekleriyle ile kutladı.

Avrupa Birliği ülkelerinde ve Türkiye’de kullanılan 112 acil çağrı numarasının farkındalığını artırmak amacıyla her yıl 11 Şubat günü “112 Günü” olarak kutlanmaktadır. 11 Şubat Günü, 2009 yılından bu yana “Avrupa 112 Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır. Bu kapsamda çağrı merkezlerinin faaliyete geçtiği 21 ilimizde 112 acil çağrı hizmetlerinin tanıtımının ve kullanımının sağlanması amacıyla 11.02.2016 tarihinde çeşitli etkinlikler düzenlenerek kamuoyunun bilgilendirilmesi sağlanmıştır.

112 Acil Çağrı Merkezi sisteminin temel işlevleri arasında, vatandaşlarımızın birden çok numara yerine tek bir numarayı aramaları ve acil yardım çağrısı alındıktan sonra en kısa sürede olay yerine ya da acil durumdaki kişiye ulaşmak bulunmaktadır.

Vali Özkan: “Acil yardıma ihtiyaç duyduğumuz her anda, 7 gün 24 saat yanımızda olan ve Acil Çağrı hizmetlerinin sunumunda görev alan tüm personelimizin “11 Şubat 112 Günü” kutlu olsun” diyerek sağlık çalışanlarının gününü kutladı.

HABER MERKEZİ

VALİ MEHMET ALİ ÖZKAN 112 GÜNÜNÜ KUTLADI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!