Umre Yolcuları Bilgilendirme Seminerleri Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla Yozgat’tan umreye gidecek vatandaşlar için Umre Yolcuları Bilgilendirme Seminerleri devam ediyor.

Umreye gidecek vatandaşlar için Bilal Şahin Külliyesinde düzenlenen seminerde İl Müftüsü Ali Gülden “İbadet Bilinci ve Umre İbadeti” ve “Yolculuğa Çıkmadan Önce Manevi Hazırlık ve Umrede Temel Sağlık Bilgileri” konularında ders verdi.

Seminerde “Umre İbadetinin Gereği Olarak Bir Arada Yaşama Bilinci”, “Ana Hatlarıyla Umre Menasiki”, “Umrenin Hikmeti ve Umredeki Sembollerin Anlamı”, “Hz. Peygamber (SAV), Mescid-i Nebi ve Medine” ve “Kadınlara Özgü Haller” konuları da işlendi.

Seminere katılan vatandaşların umre ibadetlerini en iyi şekilde yerine getirebilmeleri için gerekli eğitimlerin verildiğini söyleyen Gülden, seminere katılan vatandaşlara ibadetlerinde kolaylıklar dileyerek, bilgilendirici ve eğitici umre seminerlerinin devam edeceğini belirtti.

Umre Yolcuları Bilgilendirme Seminerleri Devam Ediyor
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!