UĞUR BEKTAŞ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz Salı günü mahalli gazetelerin hemen hemen hepsi ESOB Başkanı Uğur Bektaş’ın açıklamalarını gündemin ilk sırasına aldı. Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Uğur Bektaş, açmış ağzını yummuş gözünü bir kere. Ne diyor Bektaş; “Son dönemlerde sivil toplum örgütleri göz ardı ediliyor. İl dışındaki programlar bize haber verilmiyor. Sivil Toplum Örgütlerine herhangi bir sorumluluk ve görev yüklenmiyor.”

Bektaş devam ediyor: “Yozgat’a yapılacak her şeyde ben herkesten iyi partiliyim, iyi milliyetçiyim. 31 bin üyesi olan sivil toplum örgütünün başkanıyım. Yozgat tanıtım günlerinde ne yapalım diye fikrimiz sorulmuyorsa, 8 Temmuz’da bir festival yapılıyor ve bunu basın mensuplarından duyuyorsam o zaman ortada bir sorun var demektir.”

Bektaş konuşmasının devamında ise şunları söylüyor: “Bizim bütün partililer, STK’lar, Yozgatlılar olmak üzere bugün ki iktidarı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Biz bir meclis başkanına, bir başbakan yardımcısına, bir iki tane gerçekten pırıl pırıl hevesleriyle Yozgat için çalışan milletvekillerine ve hükümetin üzerinde ağırlığı olan söz sahibiyiz. Bizlerde Yozgat’ da yaşayan insanlar olarak ne gerekiyorsa omuz vermemiz gerekiyorsa, omuzumuza bassınlar. Sırtımızı vermemiz gerekiyorsa basıp sırtımıza çıksınlar. Bu şansı bir daha yakalama şansımız yok. Ama maalesef STK’larda mı eksiklik var. Bürokraside mi? Siyasette mi” diyor.

 Allah aşkına başkan gerçekten bunları inanarak mı söylüyorsunuz, yoksa politika mı yapıyorsunuz? Sorununuzun bürokrasi ile olduğunu zaten söylüyorsunuz. Nedir bürokrasi ile sorununuz? Açıklamıyorsunuz. Diyalog varken niye böyle bir serzenişte bulunma gereği duyuyorsunuz? Bana göre ortada bir suçlu arıyorsunuz. Kafanızdaki bu suçlu bürokrasi midir? Yoksa söylemek isteyip de söyleyemediğiniz, bildiğiniz bir şey mi var?

 5 yıldan beri bir acı kahvemizi içmeye teşrif etmediniz. Bildiğim kadarıyla hiç bir basın kuruluşu da ziyaret etmediniz. Buna da gerek duymuyorsunuz. Siz de bu hareketinizle, başkalarını dışlamış olmuyor musunuz? Hiç olmazsa bir basın toplantısı yaparak basın mensupları ile bu konuları paylaşamaz mısınız?

Hatırladığım kadarıyla, 2009 mahalli seçimlerinde MHP’den Belediye Başkan adaylığınız gündeme gelmiş. Bunu da bir gece yarısında bizimle paylaşmıştınız. Sizde Yozgat’ın eşraflarından bir ailenin çocuğusunuz. 7 dönem üst üste deruhte ettiğiniz ESOB başkanlığı yaptığınız gibi, pekâlâ belediye başkanlığına laik bir şahsiyetsiniz ama açıklamanızda “Ben Yozgat’ı seven sizin ki kadar da AKP’liyim. Bir başkası kadar da MHP’li, bir başkası kadar da CHP’liyim” diyorsunuz.

Gerçekten başkan samimi olarak soruyorum. Bu serzenişiniz niye ve kime? En kısa zamanda yapacağınız bir basın toplantısıyla, kamuoyuyla bunu paylaşmanızı diliyorum, sizi bülbül gibi zarilendiren şeyler, doğrusu bizim de canımızı sıkıyor VESSELAM…

22 HAZİRAN 2012 CUMA

UĞUR BEKTAŞ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!