Ücretsiz Yemek Hizmeti Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ediyor. Şartlı eğitim yardımından öğrenci burslarına, taşımalı eğitimden ücretsiz yemek imkânına, ücretsiz ders kitaplarından yardımcı kaynaklara çok sayıda proje, kararlı bir şekilde uygulanmaya devam ediyor.

Yozgat’ta  245 okulda 7.676 öğrenci taşımalı eğitimden yararlanmakta olup 47 pansiyonda ise 4.052 öğrencinin pansiyonda kalarak toplamda 11.728  öğrenci günlük 239 bin 863 TL maliyetle Bakanlığın ücretsiz yemek hizmetinden faydalanmaktadır. Taşıma kapsamındaki öğrencilerle beslenme uzmanlarınca hazırlanan haftalık menüye göre  üç çeşit öğle yemeği verilmektedir. Yozgat genelinde  47 öğrenci yurdunda  kalan 4.052 öğrenciye ise açık büfe kahvaltı, üç çeşit öğle yemeği, üç çeşit akşam yemeği ve akşam yemeğinden sonra da ara öğün verilmektedir. Ayrıca okul öncesi eğitim kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilerin yararlanması için 63 bin TL ödenek Bakanlıkça gönderilmiş olup dezavantajlı öğrencilerin de ücretsiz yemek hizmetinden yararlanmaktadır. Hem taşıma kapsamındaki öğrenciler, hem de yurtlarda kalan öğrencilere yönelik sunulan hizmetlerle ilgili geri bildirimler alınarak değerlendirilmekte ve gerekli her türlü tedbir alınmaktadır.

Ücretsiz Yemek Hizmeti Devam Ediyor
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!