TÜSEB Aziz Sancar Bilim Teşvik Ödülleri sahiplerini buldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genç Aziz Sancar seçilerek TÜSEB Aziz Sancar Bilim Teşvik Ödülüne Layık görülenler arasında aslen Yozgatlı olan Doç. Dr. İsmail Öçsoy’da yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Sağlık Bakanlığı ev sahipliğinde düzenlenen 8. Türk Tıp Dünyası Kurultayı’nda 2022 Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri ile TÜSEB Özel Ödülü sahiplerini buldu.

İstanbul’da 31 Ekim 2022 günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile düzenlenen tören kapsamında TÜSEB Teşvik Ödülüne ise Nano Biyoteknoloji ve Biyosensör çalışması ile ödüle layık görülen Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Öçsoy’a ödülü Cumhurbaşkanı tarafından tevdi edildi. 8. Türk Tıp Dünyası Kurultayı İstanbul’da gerçekleştirildi.

Doç. Dr. İsmail Öçsoy, nanobiyo-sensörlerin üzerine yaptığı araştırmalar ile Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) 2015 ve 2021 yılında yayınladığı antibiyotik dirençli mikroorganizmalarla mücadele için küresel eylem planına katkılar sunmuş başarılı bir araştırmacıdır. Ayrıca Doç. Dr. İsmail Öçsoy ülkemizin millileştirme politikası kapsamında ithal tanı testlerini üretmiş, patent başvurularını tamamlamış ve saygın dergilerde yayınlar yapmış bir akademisyendir.

TÜSEB Aziz Sancar Bilim Teşvik Ödülleri sahiplerini buldu
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!