Türkiye’nin ilk elektrikli bisikletleri Tepebaşı’nda hizmet veriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tepebaşı Belediyesi’nin birinci nesil Remourban projesi çerçevesinde hazırlanan ve Türkiye’de ilk defa akıllı ve elektrikli modellerin 2018’den itibaren kullanıldığı ‘Paylaşımlı Bisiklet Sistemi’ ESPEDAL, kent halkına bisiklet hizmeti vermeye devam ediyor.
Tepebaşı Belediyesi sağlıklı ve ekonomik ulaşım modellerine yönelik çalışmalarına devam ediyor. ESPEDAL sistemi ile 30 elektrikli ve akıllı bisiklet hizmet veriyor. Bisikletlere, Tepebaşı Belediyesi Ana Hizmet Binası, Melih Savaş Yaşam Köyü, Yılmaz Büyükerşen Bulvarı (Espark AVM önü) ve Güllük Mahalle Muhtarlığı önünde bulunan istasyonlardan ulaşılabiliyor. ESPEDAL mobil uygulaması ile sisteme üye olma, kiralama, bisikletlerin ve istasyonların harita üzerinde görüntülenmesi ile bakiye yükleme gibi işlemler gerçekleştiriliyor. Öte yandan Tepebaşı Belediyesi Tripy iş birliği ile yeni nesil paylaşımlı elektrikli bisiklet sistemini hayata geçirdi. 170 bisiklet ile hizmet veren sistem Türkiye’de ilk defa istasyondan bağımsız bir şekilde kiralama hizmeti veriyor. İHA

Türkiye’nin ilk elektrikli bisikletleri Tepebaşı’nda hizmet veriyor
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!