Türkiye Yüzyılı’nda cevizin tane fiyatı 4 TL oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüksek enflasyondan kuruyemişte nasibini aldı. Kuruyemiş fiyatlarına dev zam geldi.

2024 yaklaşırken yeni yıl öncesi zam yağmuru başladı. Yaşanan yüksek enflasyon son olarak kuruyemişi vurdu. Kuruyemiş sınıfından en çok zamlanan ceviz oldu. Cevizin tane fiyatı dudak uçuklattı.

2024 ÖNCESİ KURUYEMİŞE ZAM

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde semt pazarında kuruyemiş satan Mustafa Kafalı, tüketicilere kötü haberi verdi. Kuruyemiş fiyatlarının astronomik rakamlara ulaştığını ifade eden Kafalı, bir cevizin 4 lira çektiğini söyledi. Zamların her geçen gün arttığını ifade eden Kafalı, “Maalesef bu seneki gibi astronomik bir fiyatlar yok. Geçen sene 60 liraya 70 liraya sattığımız ceviz bu sene 150- 170 lira. Şu ceviz 4 lira çekiyor. Bir ceviz 4 lira çekerse bu vatandaş nasıl alacak” dedi.

CEVİZİN TANESİ 4 TL’Yİ AŞTI

Cevizin tanesinin 4 TL’yi aştığını belirten Kafalı, şunları söyledi:

“Yıllardır bu Kadirli’nin bu semt pazarlarında kuruyemiş işi yapmaktayım. Maalesef bu seneki gibi astronomik bir fiyatlar yok. Geçen sene 60 liraya 70 liraya sattığımız ceviz bu sene 150- 170 lira. Şu ceviz 4 lira çekiyor. Bir ceviz 4 lira çekerse bu vatandaş nasıl alacak? Kayısının kilosu 250 TL toptan. Yani fiyat pahalılığı var. 24 gram geliyor bir ceviz. 170 lira kilosu 4 lira küsur yapıyor. Millette alım gücü yok. Allah yardım etsin. Vatandaş, pahalı seyrediyor yani. Geçen sene günlük 100 kilo ceviz satıyorduk şimdi 8-10 kilo satarsak şükrediyoruz.”

VATANDAŞ SATIN ALAMIYOR

Pazar alışverişine gelen bir vatandaş ise, “Çok pahalı hemşehrim. 4 lira çekiyor, 5 lira çekiyor. Kendiler 80- 90 bin milletvekilleri aylık alıyor biz de hiç yok. Ne yapacağız biz? Alt tabakayı düşünsünler kardeşim biraz da. Alamıyorum, vazgeçtim” dedi.

KAYNAK : MİLLİ GAZETE

Türkiye Yüzyılı’nda cevizin tane fiyatı 4 TL oldu
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!