TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu’nun gündemi asgari ücret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu yarın Ergun Atalay başkanlığında asgari ücret konusunu masaya yatırıp görüşecekler.

Doğrudan 7 milyonu aşkın çalışanı, dolaylı olarak da tüm vatandaşı ilgilendiren yeni asgari ücretin belirlenme süreci, Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı’nın ilk toplantısında yarın ele alınacak.

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan 15 kişilik Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçi kesimini temsil eden TÜRK-İŞ, bu toplantıdan saatler önce Başkanlar Kurulu’nu toplayacak.

Konfederasyona üye 34 sendikanın yöneticilerinin katılacağı toplantıda, sendikaların asgari ücrete dair görüş ve talepleri alınacak.

TÜRK-İŞ, yarınki Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda, konfederasyonun ‘Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması’ndaki rakamları, gıda enflasyonundaki oranları ve ücretler üzerindeki gelir vergisi yükünü gündeme getirecek.

Bu yıl Komisyonda işçi heyetinin başkanlığını TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak yürütürken, heyette Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak, Tarım-İş Sendikası Genel Başkanı İlhami Polat ve Türkiye Çimse-İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriya Nazlım yer alacak.

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu’nun gündemi asgari ücret
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!