Türk firması geliştirdiği ürünü dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en önemli tıbbi cihaz üreticilerinden olan INVAMED, Ar-Ge laboratuvarlarında Türk mühendislerinin geliştirip ürettiği AngioCATH’i dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyor.
Kalp kasını besleyen atardamarlarda daralma veya tıkanmaların meydana gelmesiyle başvurulan anjiyo işlemlerinde kullanılan kılavuz kataterler, aynı zamanda damardaki bu daralma veya tıkanmalar için yapılan operasyonlarda balon ve stent uygulamalarında kılavuzluk yapan tıbbi cihazlar olarak biliniyor. Kılavuz kataterlerin birçok operasyon için birden fazla kullanım amacı bulunuyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) verilerine göre her yıl ortalama 17 milyon kişi kalp ve damar hastalıkları sebebiyle hayatını kaybediyor. Bu sebeple kalp hastalıklarının tespiti ve tedavi sürecinde kullanılan tıbbi cihazların önemi yadsınamaz hale geliyor. Türkiye’nin en önemli tıbbi cihaz üreticilerinden olan INVAMED, kendi Ar-Ge laboratuvarlarında Türk mühendislerince geliştirilen AngioCATH‘i dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyor.
AngioCATH, kataterin daha kolay konumlandırılması ve taşınması için olağanüstü tork kontrolü ve bükülme direnci sağlarken, çok çeşitli şekil tasarımları ile ihtiyaca yönelik üretiliyor. INVAMED’den yapılan açıklamaya göre, AngioCATH büyük lümen tasarımı sayesinde çok sayıda tedavi seçeneği ve senaryosu için gereken cihaz uyumluluğunu mükemmel bir şekilde sağlarken, çok çeşitli uygulama özellikleri ile ulaşılması zor anatomik bölgelerdeki damarlara bile erişim sağlayabiliyor. İHA

Türk firması geliştirdiği ürünü dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!