“TOPLUMSAL DUYARLILIĞI ARTIRMALIYIZ”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşilay Yozgat Şubesi Başkanı Alp Sinan Ertürk topyekün bir mücadele ile bağımlığa karşı başarı sağlanabileceğini bunun içinde toplumsal desteğe ihtiyaç olduğunu söyledi.

İnsan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek ve bilimsel metotlar kullanarak tütün alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar vb. bağımlılıklarla mücadele eden; önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşu olan Yeşilay’ın projeleri de farkındalık yaratmaya devam ediyor. Bu kapsamda Yozgat Yeşilay Şubesi Başkanı Alp Sinan Ertürk, Yozgat Madeni İşler Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile birlikte Yozgat Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Ertürk, Yeşilay Gönüllü Elçi Projesi hakkında bilgilendirme yaparak, yapılması planlanan çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.
YEŞİLAY ELÇİLERİ PROJESİ
Bu proje ile esnaflarımızın, bağımlılıkla mücadeleye katkılarını sağlamak ve toplumsal duyarlılığı artırmak üzere hayata geçtiğini belirten Ertürk, projenin amacının ise esnaflarımızın uyuşturucu ve alkol bağımlılığı hakkında bilgi düzeylerini artırmayı ve onlar vasıtasıyla yerel alanda toplumsal farkındalığı oluşturmayı ve tehlike arz eden durumlara karşı önlem almayı amaçlamakta olduğunu söyledi.
VALİ HER ZAMAN YANIMIZDA
Bağımlılıkla mücadelede tüm kesimlerin desteğine ihtiyaçları olduğunu belirten Ertürk bağımlığa önüne ancak bu şekilde geçilebileceğine dikkat çekti. Kendilerine her zaman en büyük desteğin ise Yozgat Valisi Ziya Polat tarafından verildiğinin altını çizen Ertürk “Sayın Valimize verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
BİZDE DESTEKLİYORUZ
Yaklaşık 400 civarında üyesi bulunan Yozgat Madeni İşler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Karabulut ise Yeşilay’ın bağımlılığa karşı verdiği mücadele ile oldukça önemli bir görevi üstlendiğini ve kendilerinin de bu konuda üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi. Proje kapsamında ise tüm oda üyelerine bağımlılıkla ilgili bilgilendirici mesajlar gönderilmesi kararlaştırıldı.
MUHTARLAR ANLATTILAR
Yozgat Yeşilay Şubesi Başkanı Alp Sinan Ertürk, Yozgat Muhtarlar Derneği’ne yaptığı ziyarette ise hem Muhtarlar gününü kutladı hem de muhtarların önemine değindi. Daha önce muhtarlara yönelik yaptıkları bilgilendirme toplantılarına katıldıkları için muhtarlara teşekkür eden Ertürk, bu ziyaretin de bir bakıma iadeyi ziyaret olduğunu söyledi. Ertürk bağımlılıkla mücadeleye karşı bu süreçte muhtarlardan talepte bulunarak mahallelerinde yaşananlarla ilgili kendilerine destek verilmesini istedi.
KİŞİSEL VERİLER PAYLAŞILMIYOR
Muhtarlar ise birtakım sıkıntılar yaşadıklarını kaydedip, bağımlıların tedavisi için kişisel verilerin korunmasının oldukça önemli olduğunu kaydettiler. Dolayısıyla çok sayıda kişinin kimlik bilgilerinin kurumlar arası paylaşılacağı endişesiyle buna olumlu bakmadıklarının altı çizildi.
Yeşilay Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk ise kısa adı YEDAM olan Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulunup kişisel verilerin hiçbir kurumla paylaşılmadığını altını çizdi. Muhtarların ise okul aile birliklerinin toplantısında bu konuya dikkat çekilmesi yönündeki tavsiyesi de dikkate alınarak önümüzdeki süreçte hayata geçmesi kararlaştırıldı.

“TOPLUMSAL DUYARLILIĞI ARTIRMALIYIZ”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!