Toplu-İş Sözleşmesinde Mutlu Son

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hizmet-İş Sendikası  ile Yozgat Belediyesi YBK İnşaat Temizlik ve Ticaret Limidet Şirketi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yozgat belediye başkanlığında yapılan imza törenine, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Şube Başkan Yardımcısı İsmail Ekici, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman,  Şirket Müdürü Yalçın Korkmazyiğit,  Sendika Şube Kadın Komitesi Başkanı Arzu Yönel ve İşyeri Sendika Temsilcisi Senem Avcı katıldı.

Sendika ile Yozgat Belediyesi Ybk İnşaat Temizlik ve Ticaret Limited Şirketi arasında yaklaşık 2 aydır devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonucunda imzalar atıldı.  İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile sedika üyesi emekçilerin ücretlerine sosyal haklar hariç  %98 oranında ücret zammı yapıldı. Yapılan zam ile Ybk İnşaat Temizlik ve Ticaret Ltd. Şirketinde çalışan emekçilerin ücretleri,  Yozgat Belediye Başkanlığı Personel Ltd. Şirketinde çalışan emekçilerin ücretleri ile eşitlendi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,  “YBK İnşaat Temizlik ve Ticaret Ltd. Şirketinde çalışan işçi kardeşlerimizin ücretleri enflasyonun altında kalmıştı.  Gönül belediyeciliği yapmak için çıkmış olduğumuz bu yolda, Allah’ın izni ile hiçbir çalışanımızı enflasyona ezdirmedik. YBK Şirketimizde çalışan mesai arkadaşlarımızın ücretlerine %98 oranında bir ücret zammı yaparak çalışanlarımız arasındaki ücret farkını ortadan kaldırdık.  Tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız şu ifadelere yer verdi: “İşçinin alın teri ve emeği üzerinde hiçbir zaman pazarlık yapmayan, makamına gittiğimizde elimizi boş göndermeyen, işçi kardeşlerimizi enflasyona ezdirmeyen, Yozgat Belediye Başkanımız Celal Köse’ye,  toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman’a Şirket Müdürü Yalçın Korkmazyiğit’e, sendikamız şahsım ve tüm emekçi kardeşlerimiz adına teşekkür ederim.

Enflasyona karşı üyelerimizi korumak için gece gündüz demeden mücadele ediyoruz. Bunu işverenlerimizle ortak zeminde buluşarak gerçekleştiriyoruz. İnşallah toplu iş sözleşmesi görüşmeleri devam eden belediye ve belediye şirketlerimizde emekçi kardeşlerimiz enflasyona erdirmeyecek toplu iş sözleşmelerine imza atarız. Toplu-iş sözleşmesi devam eden ve ücretleri enflasyon altında klan emekçi kardeşlerimizde merak etmesinler, ek protokol yapmak için kıymetli işverenlerimizle görüşmelerimiz devam etmektedir.

İmzalanan toplu iş sözleşmesinin tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, emekçileri mağdur etmeyen herkese şükranlarımı sunuyorum.” Haber Merkezi

Toplu-İş Sözleşmesinde Mutlu Son
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!