TEMA’nın 30. Yıl Buluşmasında “Bozkır Kokusu”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEMA Vakfı Saha Koordinasyon Toplantısı “TEMA Vakfı 30 Yaşında” konseptiyle İstanbul’da yapıldı.

TEMA Vakfı Saha Koordinasyon Toplantısı “TEMA Vakfı 30 Yaşında” konseptiyle İstanbul’da yapıldı.
TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanları merhum Sayın Hayrettin Karaca ve merhum Sayın Ali Nihat Gökyiğit’in anılmasıyla başlayan toplantıya İl Temsilcileri, İlçe/Mahalle Sorumluları, Genç TEMA Başkanları, genel merkez çalışanları ile TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan yaklaşık 400 kişi katıldı. 16-19 Ağustos tarihleri arasında yapılan toplantıda İl Temsilcisi Yardımcısı Ali Ersever ve Merkez İlçe Sorumlusu Yardımcısı Alperen Yüce Yozgat’ı temsil ettiler.
Özyeğin Üniversitesi’nde yapılan Saha Koordinasyon Toplantısı TEMA Vakfı Genel Müdürü Başak Yalvaç Özçağdaş’ın “Geçmiş ve Gelecek Yıla Bakış’ söyleşisiyle başladı. TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç’ın “TEMA Vakfı Stratejik Hedefleri” sunumu ile toplantıya devam edildi. Toplantı; yerel panayır, proje panayırı, panel, çeşitli atölye çalışmaları ve genel değerlendirmeyle sona erdi.
16 Ağustos Çarşamba akşamı organize edilen yerel panayırda Ali Ersever ile Alperen Yüce, Yozgat Belediyesi’nin katkılarıyla oluşturulan stantta Yozgat’ı tanıttılar. Yoğun ilginin olduğu Yozgat stantında 81 ilden gelen doğa gönüllülerine materyaller, broşürler, afişlerle Yozgat’ı tanıttılar. Ayrıca stantı ziyaret eden kişilere yerel ürünlerimizden; Cehrilik Lalesi Kolonyası, Akdağmadeni Kolonyası, kavurga ve meşhur Akdağmadeni Salebi’nin tanıtımı ve tadımı yapıldı. Yerel Panayır ile ilgili konuşan İl Temsilcisi Yardımcısı Ali Ersever ” 400’e yakın doğa sevdalısı Yozgat stantımızı ziyaret etti. Gelen kişilere Yozgat’ı anlattık. Akdağmadeni Salebi ikram ettik. Yozgat’ta yetişen çiçeklerden elde edilen Akdağmadeni kolonyası ve Cehrilik lalesinden elde edilen kolonya ikramımız el üstünde tutuldu ve yayılan bozkîr kokusu tüm Marmarayı kuşattı ” dedi.

3 Haziran 2023 Cumartesi günü Akdağmadeni’nde yapılan Doğa Şenlikleri projesi TEMA Sürdürülebilir En İyi Proje ödülüne layık görüldü. Bir yıl boyunca 81 ilde uygulanan projeler arasından 1. seçilen projenin ödülünü Ali Ersever ile Alperen Yüce beraber aldılar.
Çevre farkındalık etkinliklerini Yozgat’ta hayata geçirmekten onur duyduğunu aktaran TEMA Vakfı Yozgat İl Temsilcisi Abdullah Abdülkadir Karaduman Saha Koordinasyon Toplantısıyla ilgili konuşarak 1 yıllık çalışmaların değerlendirildiği kıymetli bir toplantı olduğuna vurgu yaparak “Saha Koordinasyon Toplantısında ilimizde yaptığımız çalışmaları değerlendirme fırsatı buluyoruz. Ayrıca farklı illerde uygulanan örnek projeleri de değerlendirerek daha özgün neler yapabiliriz bunun üzerinde tartışıyoruz. Böyle bir toplantıda ilimizi temsil etmek ve diğer katılımcılara Yozgat’ı anlatmak bizim için çok önemli. Geçen yıl Yozgat’ta doğa odağında birçok çalışma yaptık. Sürdürülebilir en iyi proje kategorisinde Doğa Şenlikleri projemizin elde ettiği başarı bizleri mutlu etti. Doğa Şenlikleri projesi dışında da birçok projeyi hayata geçirdik. Doğada el işçiliği, eğitim gönüllüleri, oyun atölyesi bunlardan bazıları…’ dedi. Yeni dönemde yeni projelerle çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen Karaduman “Yarınlar için yeşili ve umudu yeşertmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber: Haber Merkezi

TEMA’nın 30. Yıl Buluşmasında “Bozkır Kokusu”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!