TEMA Vakfı 30’uncu yıl kutlamalarına katıldı. YOZGAT’I TEMSİL ETTİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YOZGAT’I TEMSİL ETTİ

TEMA Vakfının 30. Yıl dönümü kutlamaları İstanbul’da gerçekleştirildi. Kutlamalarda Yozgat’ı TEMA Vakfı’nın İl Temsilcisi Abdullah Abdulkadir Karaduman temsil etti.

Yozgat’ı yaptığı çalışmaları TEMA Vakfı’nın 30 yıl dönümü kutlamalarında anlatma imkanı bulan İl Temsilcisi Abdullah Abdulkadir Karaduman, TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç’ı Yozgat’a davet etti.

Karaduman, 30. Yıl anısına Türkiye’nin 7 bölgesinde 7 hatıra ormanı oluşturacağına dikkat çekti.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için TEMA Vakfının 30 yıldır pek çok çalışma gerçekleştirdiğine vurgu yapan Abdullah Abdulkadir Karaduman, “gerçekleştirildiğine değinerek TEMA Vakfı’nın yeni yaşını NTV ekranlarında düzenlenen “Proje danışmanlığını Filiz Burhan’ın yaptığı ve NTV’nin katkılarıyla canlı yayınlanan programın sosyal medyada da büyük ilgi gördüğünü belirten Karaduman, ‘100 bin fidan hedefiyle yola çıkan bağış kampanyası, yoğun ilgi gördü ve hedefini aşarak 150 bin fidana ulaştı. Gecenin sonunda müjdeli haberi uzun zamandır TV programlarına katılmayan ancak bu anlamlı geceye destek olmak için TEMA Vakfı’nın yanında olan Kenan Doğulu duyurdu” diye konuştu.

7 BÖLGE’YE 7 ORMAN

TEMA Vakfı, 1992’den bugüne kadar Orman Genel Müdürlüğü iş birliğiyle 27 bin futbol sahası büyüklüğünde bir alanda 23 milyondan fazla fidanı ve 22 bin futbol sahası büyüklüğü alanda 700 milyon meşe palamudunu toprakla buluşturduğunu aktaran Karaduman “Hepimizin derin üzüntü ile hatırladığı gibi, 2021 yılı yaz aylarında yaşadığımız ve afet boyutuna dönüşen orman yangınları sebebiyle 133 bin hektara yakın orman varlığımızı, binlerce hektar tarım alanını ve milyonlarca orman canlısını kaybettik. Bu nedenle bu dönemde ağaçlandırma çalışmalarına özel olarak ağırlık veriyoruz. 30. Yılımızı kutladığımız bu gecede elde edilen bağışlarla Türkiye’nin 7 bölgesinde 7 orman oluşturacağımız için çok mutluyuz. Bugün, Türkiye’nin 81 ilinde TEMA Vakfı bağışçıları sayesinde oluşturulan en az 1 orman bulunuyor. Kampanya sayesinde bu ormanlara 7 orman daha eklenmiş olacak” dedi.

KAMPANYA DEVAM EDİYOR

Karaduman ‘TEMA Vakfı’nın Türkiye’nin 7 bölgesinde “TEMA Vakfı 30. Yıl Hatıra Ormanları” oluşturulabilmesi için başlattığı kampanya program sonrasında da devam ediyor. Kampanyaya destek olmak isteyen herkes FİDAN yazıp 3464’e SMS göndererek, TEMA Vakfı’nın hatıra ormanlarına katkıda bulunabiliyor. 30 TL değerindeki her SMS bir fidanın toprakla buluşabilmesi anlamına geliyor.’ Dedi.

TEMA Vakfı 30’uncu yıl kutlamalarına katıldı. YOZGAT’I TEMSİL ETTİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!