“TEKNOFEST gururumuzdur”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş Teknokfest’te Yozgat’ın temsil edilmesi bizler için bir gururdur dedi.

Başkan Aydoğmuş, Teknokfest ile Türk Milletine Yerli ve Milli gururu yaşatan ve buna öncülük eden Selçuk Bayraktar ve ekibine teşekkür etti.

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş yaptığı açıklamada şunları şöyledi: “Türk çençliğinin Havacılık, Uzay ve Savunma Sanayi Teknolojileri alanında Yerli ve Milli fikilerinin ve projelerinin sergilendiği TEKNOFETS Mustafa Kemal Atatürk ‘ün temellerini attığı 1923 den 2023 e uzanan Türkiye Cumhuriyeti nin milli duruşu ve milli gururdur. Bugün, yerli ve milli gurura öncülük eden Selçuk Bayraktar ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Sözlerine şöyle devam eden Başkan Aydoğmuş: “Bu milli duruş içerisinde, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin Teknofest’te bizde varız demesi Yozgat’lı olarak bizler için ayrıca bir gururdur, onurdur ve şereftir. Bizlere bu gurur yaşatan Bozok Üniversitesinin kuruluşundan bugüne görev yapmış Rektörlerlerimize, öğretim üyelerimize , bozok üniversitesi çalışanlarına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.
Bugün TEKNOFETS ile gururlanırken 1923 yılında Mustafa Kemal Atatürk ün önderliğinde temelleri atılan ve o günden bugüne dönemin hükümetlerince yapılan yerli ve milli sanayi yatırımlarının zaman inde satılması,kapatılması,işlevsiz hale getirilmesi’de bizleri bir okadar üzmektedir.
Bu bağlamda Teknofets’le kazandıklarımıza sevinirken neler kaybettiğimizide iyi bilmeliyiz.
Şunu da asla unutmamalıyız; Teknofest bir zümrenin bir gurubun bir şahsın değil Milletin kendisidir.
1923 olmasaydı Teknofest olmazdı diyor, Türk Gençliğine tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetini armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarak, Teknofest’le milli gururu yaşatan Selçuk Bayraktar ve ekibine tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

Haber MErkezi

“TEKNOFEST gururumuzdur”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!