TEK ÇATI ALTINDA ORGANİZE OLMALIYIZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş , Kahramanmaraş merkezli depremde ülke ekonomimizin onda birine hitap eden bir coğrafyada çok kayıplar verildiğini belirterek, “Devletimiz depremde ilk andan itibaren hiçbir zafiyet göstermeden milletimizin yanında olmuştur.

 Bizlerde Bu kapsamda Genel Başkanımız sayın Orhan Aydın ın Koordinatörlüğünde Askon Ailesi olarak İlk etapta arama kurtarma, gıda ve tahliye gibi yardım konularına odaklandık.

 12 uçak, 1.528 tır yardım malzemesi ,76 iş makinesi, 987 uzman ve gönüllü ekip, 865 özel kazı ve kurtarma ekibi ile sahada yer aldık. Nereden bakarsanız 500 milyon TL’ye varan bir ayni yardımı depremzedelerimize iletmiş olduk. Bunun yanı sıra Tek Yürek kampanyasına katılarak 5 milyon TL de nakdi bağışta bulunduk.” ifadelerini kullandı.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) İl  Başkanı Çelebi Altuntaş, depremzede bölgelere yönelik ilk evrenin geride bırakıldığını, ivedi bir şekilde artık barınma ve süreklilik arz edecek gıda temininin sağlanması gerektiğini ve bu konuda destek verecek kurumların Devletimizin uhdesinde tek çatı altında belirli bir planlama dahilinde organize olmasının elzem olduğunu belirtti.

Planlamalarında artık ikinci evreye geçtiklerini aktaran Altuntaş, şunları kaydetti:

“Bu bağlamda önceliğimiz barınma ve sürdürülebilir gıda temini. Bu konuda barınma konusuna destek verecek paydaşların organize bir şekilde hareket etmesi çok önemli. Barınma konusunda tek çatı altında organize olmalıyız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız riyasetinde konunun paydaşları bir araya gelerek planlamalarımızı yapabilirsek daha organize ve daha hızlı bir şekilde konutları hayata geçireceğimize inanıyor ve kısa bir sürede barınma sorununu da çözeceğimizi düşünüyoruz.”

Asrın felaketi olarak tabir edilen bugünlerde Devletimiz ve Milletimiz elele vererek her türlü zorluğun  üstesinden geleceğimize inancımız tamdır.

      

TEK ÇATI ALTINDA ORGANİZE OLMALIYIZ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!