DOLAR

18,8383$% 0.1

EURO

20,3282% -1.12

STERLİN

22,7007£% -1.55

GRAM ALTIN

1.128,40%-2,33

ÇEYREK ALTIN

1.881,00%-0,94

BİTCOİN

440320฿%-0.30005

a

TAYYİP BEREKETİ

Malûm 17 Mayıs Salı günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Yozgat’a gelecek. Hoş geldi sefalar getirdi. Başbakanın Yozgat’a gelecek olması birilerinin kış uykusundan uyanmasına da vesile oldu.

Son 4-5 gündür bilhassa E-88 karayolu kenarındaki kaldırımlar önce tamir ediliyor, sonra temizleniyor, daha sonra da üzerleri boyanıyor sarı beyaza… Başbakanın helikopterinin stadyuma ineceği varsayımından hareketle terminal üzerinden Yimpaş AVM merkezinin önünden lise caddesi boyunca gündüz gece demeden alabildiğine çalışılıyor. Onlarca işçi başlarında müdürleri…

Bir tarafta çalışan iş makinaları, traktörler trafiği alt üst etme pahasına bir yandan söküyor diğer yandan göze hoş gelecek bir şekilde rengârenk kilit parkelerle kaldırımlar yapılıyor. Aylardan beri bozuk olan yer yer çukurların oluştuğu asfaltta bozulan kısımlar tamir ediliyor, yama yapılıyor.

 Eh! Bu işe kim itiraz edebilir. Dikilen bir fidan şehrimizi süsleyecek. Her konan taş insanımızın rahat yürümesini sağlayacak. Doldurulan her bir çukur araçların rahat seyretmelerini sağlayacak. 8 yıldan beri Yozgat’ın imar ve inşasında hummalı bir çalışma yapan Belediye Başkanımız Yusuf Başer hizmetlerine hizmet katıyor dur durak bilmeden.

Yalnız çarşıda pazarda her kimle karşılaşırsak bize söyledikleri toz, toprak, çamur deryası içinde yüzen yollarımız. Cadde ve sokaklarımız acaba Başbakan gelmeden yapılamaz mıydı? Her bir çukura konulacak bir kürek asfaltın tamiri illa da Başbakanın Yozgat’a gelecek olmasını mı bekleyecek yapılmak için.

Ne diyelim. Herkes bildiğini konuşuyor, herkesin ağzı çuval değil ki büzesin. O mahalde yapılan çalışmaları seyreden birkaç kişinin yanına vardım. Hoş beşten sonra bir dostumuz önce Sürmeli Heykelini sonra da kuleyi gösterdi, “Bak Büyüksoy bu her iki eserde Yozgat’ın çehresini değiştirdi. Yozgat’ın mimarisine büyük bir zenginlik kattı. Ne kadar da zarif… Ancak bu işi başkanımız Yusuf Başer yapar” deyiverdi.

2005 yılında yapılan Yimpaş Alışveriş ve Kültür Merkezi’nin önündeki Sürmeli Anıtının Belediye Başkanı Yusuf Başer tarafından büyük bir coşkuyla temeli atıldı. Kısa bir süre sonra da açılışı yapıldı. Belediyenin kasasından da bir kuruş para çıkmadı.

Heykelin yapımını Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel sanatlar Genel Müdürlüğü üstlendi. Böylece Yozgat çok büyük bir esere kavuştu. Hemşerimiz Türk halk müziğinin büyük ustası Nida Tüfekçi anısına yapıldı bu heykel. Hem de bir elinde sazı kolunda yengemiz hanımefendi anıtın kaidesi üzerinde oturarak çok sevdikleri Yozgat’ı selamlıyorlar 6 yıldan bu yana.

Sevgili Belediye Başkanımız Yusuf Başer sayesinde. İşte tam bu anıtın şehre giriş tarafındaki kaldırımlar mübalağa yapmıyorum, iki günde söküldü yenisi yapıldı. Bir tarafta yol genişletilmesi, diğer tarafta tamda başbakanımızın döneceği yerde ki rengârenk kilit parkeyle yapılan kaldırımlar anıtın hemen üzerine konulan mini göbek.

Bu günde Allah-u âlem göbeğin içi toprakla doldurulur, rengârenk lale, sümbüllerle çiçekler açar içinde. Helal olsun başkanımıza. Hem merhum Neriman-Nida Tüfekçi anısına yaptırdığı anıtın etrafını düzenlemiş oldu hem de 17 Mayıs’ta Yozgat’a teşrif edecek başbakanımızın geliş güzergâhını düzenlemiş oldu. Sayın Başkan tebrikler. Tebrikler…

 Bir taşla iki kuşu vurmasını biliyor maşallah. Ayaküstü sohbet devam ederken anıt üzerinde ‘Türküler Nida’sız kalmış’ yazısı gözüme ilişti. Okudum mermer kaidenin üstündeki diğer yazılanları.

 “Çamlığın başında bir ince duman gördükçe ağlardı gözü Nida’nın. Ziya’nın acısı yüreğinde dağ. Nasıl dayanırdı özü Nida’nın Bu ses nerden gelir kimdir bilinmez. Alır gider bizi, gayrı gelinmez. Yüz asır geçse de yine silinmez. Bozok yaylasında izi Nida’nın” Demiş Bayram Bilge Töker.

Hemşerimiz Allah geçinden versin o da Hakkın rahmetine kavuşunca aynı şekilde bir anıtta ona yaptırır başkanımız eksik olmasın. Herkesi hayırla yâd eder. Hem ölülerimizi hayırla yâd eder hem de dirilerimizi…

Sazıyla sözüyle bu tür heykellerin yapılmasını hak eden nice Nidalarımız, Nerimanlarımız var aslında isimleri yaşatılacak. Bu şehrin yetiştirdiği evlatları bir an önce başka heykellerin yapılması dileğiyle.

Birkaç gün sonra Yozgat’a gelecek olan Başbakanımızı ağırlama adına yapılan bütün tadilat, tamirat, asfalt yamaları, bordür taşlarının boyanması azımsanacak bir hizmet midir?

Netice olarak Ak Parti’nin ve onun kaptan köşkünde oturan Genel Başkanı Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu, misyonu Yozgat’ta 4-0 yapmaya yetecek gibi gözüküyor. Başkan Yusuf Başer bordürleri boyamasa da diyorum vesselam… 13 MAYIS 2011 CUMA

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AK PARTİ’DE TEMAYÜL

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.