TAŞ DEVRİ SONA ERİYOR MU?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıllardır İlimizin kaldırımlarının, parke taşlarıyla yapılıp söküldüğünü, yağan yağmurla birlikte taşların yerinden oynaması ya da taşların döşenmesi akabinde ekibin tekrar gelerek unuttuğu bir eksiklikten dolayı veya alt yapı çalışması yapılmadan monte edildiği için yeniden kazıldığını çok iyi biliyoruz.

Özellikle geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan doğalgaz çalışmaları neticesinde, cadde ve sokaklar adeta araç geçemez konuma gelmiş, yayalar içinde oldukça sıkıntılı şartlar oluşturmuştu. Kış mevsiminin de girmesiyle birlikte, çıkılmaz bir hal alan yol ve kaldırım projeleri için, asfalt plenti sözü verilmişti.

Yamalı yollarımızla, kaldırımlarımızla yıllardır Yozgatlıya adeta çile çektiren taş devrinin nihayet sonlandırılacak olması oldukça sevindirici bir haber.

Geçtiğimiz günlerde, Yozgat Belediyesi bünyesinde kurulumu tamamlanan asfalt plenti ile Yozgat’ımızın ana caddeleri ve mahalleleri büyük ölçüde asfalt yapılacak.

Dün gazetemizi tebrik amaçlı ziyarete gelen Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, asfalt yapımının gündemde tutulduğunu ve bir hafta içerisinde asfalt çalışmalarına başlanacağını söyledi.

Başer, asfalt plenti sayesinde, %50 civarında bir çalışma kapasitesiyle, günlük 1200 ton asfalt üretilerek, 2008 yılı içerisinde 30 kilometreye yakın asfalt yapılacağını bizlerle paylaştı.

Seçime yol problemlerini çözerek girmeyi planlayan Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, asfaltlama yapımında en çok dikkat edilecek hususları oldukça dikkate alması gerekmektedir.

Çalışmaların taş devrinde olduğu gibi yapboz şekliyle devam etmesi durumunda, yapılan onca yatırımın heba olması söz konusu.

Çalışmalara başlanan bölgelerde, öncelik olarak alt yapı problemlerinin çözülmesi gerekmektedir. Akabinde yapılan asfalt çalışmalarının da yapımından sonra, herhangi bir kazıya ve alt yapı çalışmasından mümkün olduğu kadar uzak durulmalıdır.

Madem asfalt çalışmasıyla birlikte taş devrine veda ediyoruz. Lütfen zihniyet olarak da taş devrinden uzaklaşalım ki yapılan işler ve çalışmalar bir seçim yatırımı değil Yozgat’a hizmet olsun.

Takdire şayan olsun…

TAŞ DEVRİ SONA ERİYOR MU?
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!