Taner Demirer Kimdir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

27 Mart 1961 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Tıbbi Onkoloji, Hematoloji, Kemik İliği ve Kök Hücre Transplantasyonu, İç Hastalıkları Uzmanı ve Tıp Bilim İnsanıdır.

Taner Demirer, ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. 1978 yılından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp öğrenimine başlayan Taner Demirer, 1984 yılında tıp doktoru unvanı ile dönem üçüncüsü olarak mezun olmuştur. Dr. Taner Demirer, ilk önce 1984-1986 yılları arasında, Bilecik ili Bozüyük ilçesi Sağlık Merkezi’nde pratisyen hekim olarak mecburi hizmetini yapmıştır.

Dr. Demirer, mecburi hizmet sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Yabancı Tıp Mezunları için Eğitim Komisyonu sınavını kazanarak, mezuniyet sonrası uzmanlık eğitimi almaya gitti. ABD’nin Illinois eyaletinin Chicago şehrinde 1987-1989 yılları arasında Chicago Medical School Cancer Research Center‘da hematolojik malignite ve solid tümörlerde akım sitometrisi ve laboratuar teknikleri üzerinde çalıştı. Dâhiliye ihtisasını Wisconsin eyaletinin Milwaukee şehrinde Medical College of Wisconsin’da 1989-1992 yılları arasında yapan Dr.Demirer; ECFMG sertifikasına ek olarak, 1990 yılında FLEX Federation Licensing Examination – Federal Lisans Sınavını başarıyla tamamladı.

Aldığı Ödüller:

Taner Demirer, TÜBA Kanser çalışma grubu başkanı ve kök hücre çalışma grubu üyesidir. Kök hücrenin kansere karşı kullanımı konusunda yaptığı nitelikli çalışmaları ve ülkemizi yurt dışı bilimsel platformlarda temsil kabiliyeti nedeni ile Ekim 2014’de TBMM onur ödülünü almıştır.

2002 yılı TUBİTAK Bilim Ödülü sahibi

2014 yılı TBMM Onur Ödülü sahibi

Türkiye Bilimler Akademisi Konsey Üyesi

Avrupa Bilimler Akademisi

Dünya Akdemiler Birliği Seçici Kurul Üyesi

Siyasi Hayatı

Bilim dünyasının çok yakından tanıdığı, hizmet ve bilim alanında yaptığı çalışmalardan dolayı aldığı eşsiz ödüllerle dünyaca tanınan hemşerimiz Prof. Dr. Taner Demirer, İYİ Parti Genel Merkez Toplumsal Politikalar Başkanlığı ARGE Başkanı oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Sağlık Politikaları Başkanlığı görevine getirildi. Haber Merkezi

Taner Demirer Kimdir?
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!