TAMAMEN DUYGUSAL

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel seçimler yaklaştıkça, malum söylenenler günden güne yenileniyor. Kimisi seçimlerde değişim şart diyor, kimisi de duygusallıktan olsa gerek, başkanın çok çalıştığını ifade ederek, başarılarının devamını diliyor. Aba altından değnek gösteriliyor, hatta daha neler neler…

Yozgat siyaseti, dillere destan olmuş bir haldedir. Siyaseti iyi bilenler Yozgat’ın konumunu da çok iyi bilirler. Türkiye’de yapılan siyasetle Yozgat arasında yapılan siyaset arasında dağlar kadar fark vardır. Tatlının şerbetini bizimkiler verirler. Bilirler, tatlının ne kadar şerbet isteyeceğini…

Madalyonun bu yüzünden bakıldığında insanın ağlayası geliyor, her şey tamamen duygusallıktan ibaret… Şu günlerde görev taksimatı yapılıyor, herkes bir yerlere oturma telaşı içerisinde, kimi oğluna, kızına tayinler, yerleştirecek yeni bir yerler düşünürken, kimileri de kendilerini düşünüyor. Belediyelerde makam ve mevki sahibi olmak adına söylemedikleri şeyleri bırakmıyorlar.

Yani Allah’tan sürekli şehir dışı seyahatlerimiz oluyor da, e gözlemleyebiliyoruz yapılan çalışmaları, ortaya koyulan çalışmaları ve emekleri…

Yapılmış, yapılmamış-çalışılmış, çalışılmamış hiç fark etmiyor. Birileri onların işini yapsın da, memleketin hali hiç önemli değil. Nereye gittiğimiz umurlarında bile değil.
Koltuk sevdası yok mu?
Her şeye bedel!
Nerde ne yapılıyor? Nasıl çalışılıyor? Biz bunların hepsini biliyoruz. Bilmeyenleri de, görmeyenleri de zaman zaman uyaracağız. İnsanlarda, olayların üzerine eskisi gibi körü körüne gitmiyorlar. Şu dönemde herkes olayların yakinen içerisindeler. Hiçbir şey eskisi gibi değil bunu gayet iyi bilin.
Çalışkanlığın bedelini halk en iyi şekilde verecek…
Yapılanlar inkâr edilmesin. Yozgat’a kazandırılanlar için her zaman herkese teşekkür ederiz.

Bugün Yozgat’a bakıyorum. Gerçekten değişiklikler var. Caddeler ve sokaklarda hem yol, hem kaldırım hem de süsleme çalışmaları yapılıyor. Fakat bu çalışmaların yapımına niçin daha önceden başlanmadı? Seçim yatırımı listesinde rafa kaldırılan birçok hizmet var. Bundan kimsenin haberi yok mu?

Diyelim ki bugün seçim olsa yine en düzgün ve en iyi çalışma lar rafa mı kalkacak? Çalışkanlık anlayışında, hizmette sınırlandırma yoktur. İmkanlar dahilinde halk mağdur edilmeden, yapılacak ne varsa yapılır.
Kurumsallaşmakta hala güçlük çeken bir oluşum içerisinde bulunan belediyenin, çalışanları nın bile bazı çatlamalar hakkında sürekli sağda solda konuşuyor olmaları, yapılan yanlışlıkların hızla devam ettiğini gözler önüne seriyor.

Şimdi seçim süresi doluncaya dek, çeşitli değişimler gözlemlemeye devam edeceğiz. Gerçekten bakan gözlere hoş gelecek değişiklikler olacak. Çünkü ilimizin insanı hizmete aç. Biz hizmet görmedik bu zamana kadar. Gerçek anlamda hizmete ihtiyacı olan bu iyileştirme ve güzelleştirme çalışmaları bu zamana kadar gerçekleştirilmiş olsaydı. Belediyenin yeri akıllarda daha farklı kalacaktı.

Oysaki gelişim ve kalkınma adına bu anlarımızı en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekirken, biz hala ufak çıkarlar peşinde, o şöyle iyi, bu böyle iyi demeye, açıkça yağlamaya, ballamaya devam ediyoruz. Koltuk sevdası birilerinin gözlerinde gittikçe büyümeye devam ediyor. Belediyenin işi çok zor. Böyle zamanlarda kimin dost kimin düşman olduğu görülmez. Yapılan övgüler, söylenen güzel sözler, ister inanın ister inanmayın ama şu an her şey tamamen duygusal…

TAMAMEN DUYGUSAL
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!