TAKKE DÜŞÜNCE KEL GÖRÜNÜYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat’ın siyaseti kaynamaya başladı. Malum kongreler eşliğinde Ak Parti Yozgat’ta bazı ilçelerde yeni isimlerle tanıştı ve tanışmaya devam ediyor.

Ak Parti Kongre çalışmalarında, İl Başkanlığıyla diyalogları iyi olmayan adaylar kongreleri kaybediyor. Dün Yerköy’de gerçekleştirilen kongre takviminde yarışan iki aday içerisinde, İl Başkanının desteklediği mevcut Başkan Salih Turan’la yola devam denildi. Mevcut başkan veya yeni aday olması fark etmiyor. Delegeleri kendi eliyle yazan isimler dahi seçimleri kaybedebiliyor.

Siyaset bu, sağı solu belli olmuyor. Her bir yeni gelişmeye şahit olunabiliyor. Yerel seçimlere yaklaşırken, aynı etkiler kat kat fazlasıyla devam edecek. Başbakanın, yerel seçimlerde dikkatle üzerinde durduğu bir konu var.

İsmi yolsuzluğa karışan mevcut başkanlarda değişikliğe gidileceğinin sinyallerini veriyor. Eğer bu etkiler göz önünde bulundurulursa, olayın aslına astarına bakılmadan kamuoyu yoklamaları neticesi dâhilinde, tüm ülke genelinde değişikliğe gidilebilir. Takkesini düşüren başkanlar, kellerini gizlemeye başlamakta geç bile kaldılar.

Durum böyle olursa, yerel seçim çalışmaları içerisinde, bu sinyalleri alan isimler podyumda boy göstermeye başlayacaklar. Şimdiden dolaşmaya başlayan isimlerde yok değil. İsimler kulaktan kulağa dolaşıyor. Fakat net bir gelişme yok.

Vatandaş oyunu kullanacağı adayını çok iyi biliyor. Gelişmelerin ne yönlü olacağı maalesef önceden kestirilemiyor. Siyasette son dakikalara kadar belirginlik söz konusu olmuyor. Zaten, her adaya yeterince mavi boncuk dağıtılıyor. Herkes kendinden emin bir şekilde son dakikalara kadar kesin gözüyle bakıyor. Fakat yerel seçimlerde Genel Merkezin işaretleri dikkate alınıyor.

Özellikle, Yozgat’ta yapılan, anketlerin, kamuoyu yoklamalarının, pek fazla bir katkısı olmadığını düşünüyorum. Halkın çok sevdiği bir isim dahi aday olsa, genel merkezden onay almadığı sürece seçilmesi mümkün görünmüyor. Ak Parti Genel Merkezi tarafından, istenmeyen bir isim belirlenmediği sürece, ipi göğüsleyen taraf Ak Parti rüzgârıyla seçilecek. Yozgat’ta görünen siyasi gelişmeler bu şekilde olacak.

Fakat rahatlıkla değişikliğe gidileceği gözlemlenmiyor değil. Bu şehirde siyaset yapmak zor iş. Sadece iyi bir siyasetçi olmak yeterli olmuyor. Gerçekleştirilen vaatlerin, yapılan yatırımların, mevcut çalışmalarının sergilenmesinin de önemi çok büyük rol alıyor. 20 Ekim 2008

TAKKE DÜŞÜNCE KEL GÖRÜNÜYOR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!