TABANIN DEDİĞİ OLMAYINCA…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz gün yapılan aday tanıtım toplantısının ardından dün Ak parti Milletvekili Mehmet Çiçek, İl Başkanı Zekeriya Avşar, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Türkmen, Belediye Başkanı Yusuf Başer, beraberinde Belediye Başkan Aday adayı Celal Köse ve teşkilattan, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Selahattin Şahin ve arkadaşları gazetemizi ziyaret ettiler.

Olumlu bir ortamda karşılıklı görüş alışverişi gerçekleşti. Gündem elbette, siyaset olacaktı. Bana göre ziyaretten anladığım kadarıyla, Ak parti Yozgat’ta birlik ve beraberlik adına bir aile fotoğrafı çektiriyor. Aile fotoğrafında, öne çıkan tema partimiz içerisinde, kırgınlık, dargınlık olmadı. Bundan sonrada olmayacak mesajıdır.

Yusuf Başer, Celal Köse, Mehmet Doğan, Belediye Başkanlığı aday adaylığı için müracaat etmişler, yapılan temayül yoklamaları ve anketler sonunda Yusuf Başer aday olurken, diğer iki isim, yarışı kaybetmişlerdi. Her ne kadar, Mehmet Doğan aile fotoğrafı içerisinde gözükmese de, Yusuf Başer’le Celal Köse’nin yan yana oluşları, birlik ve beraberlik adına olumlu bir izlenim veriyordu.

Eskilerin deyimiyle, gerek ticarette, gerek siyasette, gerekse herhangi bir işin yapılmasında: ”Baş başa vermeyince taş yerinden kalkmaz”… “Bir insanın gücü sınırlıdır, tek başına her işi yapamaz. Kimi zor işleri yapması için de başka insanların gücüne, işbirliğine ihtiyaç duyar. Güçler birleştirilince zor işlerin yapılması da kolaylaşır. Çünkü birlikten kuvvet doğar.

Diğer Milletvekilleri, Bekir Bozdağ, Abdülkadir Akgül, Osman Coşkun, olmasalar da onların adına Mehmet Çiçek, birlik beraberlik adına bu görüntüyü vermeye çalışıyor. Ofisimizde kendisine yönetilen bir soruya karşılık: “Çayıralan’daki istifaya ne diyorsunuz?” Denildiğinde: “İstifalar net değil… Onlarla görüştük… Sonra, biz bu kararları verirken, ince eledik sık dokuduk, bu kararları kendiliğimizden vermedik. Anketler yaptık… Temayül yoklaması yaptık… Teşkilatlara sorduk… Biz görüşlerimizi bildirdik… En zayıf olduğumuz İlçemiz Boğazlıyan’da dahi yüzde 52 oy kapasitesine ulaştık.” Sayın Çiçek, bunu demekle, Ak partinin bütün ilçelerde seçimi kazanacağını, hiçbir yerde sıkıntının olmadığını, olmayacağını belirtti.

 Yine kendisine “Küskünlükleri ve dargınlıkları nasıl telafi etmeyi düşünüyorsunuz?” Dediğimizde cevaben: “Çekişen iki guruptan ikisini de aday göstermeyerek, üçüncü şahsı aday gösterdik. Bu şekilde küskünlükler partinin oy potansiyeline yansımayacaktır.” Demesine rağmen, köşemi kaleme aldığım saatlerde, aldığım başka bir haberle, Kadışehri Belediye Başkan adayı ilan edilen Şerafettin Karadavut’a tepki mahiyetinde bir araya gelen Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve İlçe Başkanı Erdal Zararsız’ın noter kanalıyla istifa ettiği duyumunu aldım.

Bununla beraber, Ak parti eski İlçe Başkanı, Erdal Zararsız’ın, SAADET partisinden Belediye Başkan Adaylığı için İl Başkanı Ali Rıza Sungur’la görüştükten sonra, SAADET Partisi rozetini takarak, vira bismillah diyerek resmen Saadet Partili olduğu duyumunu aldım.

Erdal Zararsız ’ın, bayrak, flama ve üye giriş kartlarını alarak İlçesinde çalışmaya başladığı, Saadet Partisi İl Başkanı Ali Rıza Sungur tarafından açıklandı. Bende diyorum ki, Allah hayırlısını versin… Keşke bu tür geliş gidişler olmasa… Aday tespitlerinde ince elenip, sık dokunsa… Bireysel kararlardan kaçınılsa… Tabanın isteği doğrultusunda kararlar alınabilse diyorum. VESSELAM… 27 Ocak 2009

TABANIN DEDİĞİ OLMAYINCA…
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!