SPORUN GELİŞİMİ İÇİN ÇALIŞIYORLAR!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akdağmadeni’nde sporun gelişimi için çalışan bir grup gönüllü, ilçedeki çocukların sosyal ve sportif açıdan gelişimini sağlamak amacıyla bir futbol okulu kurdu.

Futbol okulunun kurucularından Mehmet Ali Çelik, amaçlarının Akdağmadeni’nde daha çok çocuğun spor yapıp sosyal ve sportif açıdan gelişimini sağlamak olduğunu söyledi. Çelik, “Bu amaçla önce Kayseri spor futbol okulu ile adım attık. 50 çocuğumuzla 10 gün süren kamp yaptık. Bu kamp bizim ve çocuklarımız için güzel bir deneyim oldu. Bugün ise Sivas spor futbol okulu olarak devam ediyoruz. Ayrıca Akdağmadeni Gücü FK adıyla Yozgat U14 ligine katıldık. Amacımız spor kardeşlik ve dostluktur. Bu çizgiden ayrılmadan devam edeceğiz.” dedi.

Çelik, ilçede bulunan ilk takım olan Akdağmadeni Beldespor’a da yıllarca emek verdiklerini belirterek, “Buna zarar verecek her türlü olaydan uzak kalarak çocuk sayımızı arttırmak istiyoruz. Çocuklarımızı sosyal yaşamda sağlıklı bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. Bu çizgiden ayrılmadan var olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Çelik, ayrıca kuruluş aşamasında kendilerine destek veren Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, Akdağmadeni Belediye spor Kulüp Başkanı Ömer Aydoğmuş, antrenör Hakan Altın ve Sedat Denli ‘ye teşekkür etti.
KAYNAK: HABER MERKEZİ

SPORUN GELİŞİMİ İÇİN ÇALIŞIYORLAR!
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!