SP’DE OLANLAR…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisine İl Başkanı dayanmıyor. Çelikten olsa bile. Saadet Partisi kurulduğu ilk günden bugüne bildiğim kadarıyla İl Başkanı olarak görev yapan isimleri sıralamak isterim.

1 Ahmet Büyüksoy
2Mustafa Dağ
3 Ali İhsan Çelikkaya
4 Enver Erkılıç 
5 Ali Rıza Sungur

Gördüğünüz gibi hiçbir İl Başkanı 3 -5 yıl görev yapamıyor bu partide ne hikmetse. Elbette particilik yapmak zor bir iştir. Her babayiğidin karı değildir. Hele muhalefet partisine mensupsanız.

 Bu arkadaşların hepsini de yakinen tanıyorum. Zor günlerde görev üslendiler. Büyük sıkıntılar çektiler. Fakr-u zaruret içerisinde görev yaptılar. Hepsi de Milli Görüş geleneğinden gelen arkadaşlarımızdır. Milli Selamet Partisi’nde Refah Partisi’nde, Fazilet Partisi’nde son dönemde de  Saadet Partisi’nde görev üslendiler. Hepsi de pırıl pırıl görevlerini bir hakkın yerine getirdiler. Davalarına hizmet ettiler. Edeplerinden kafalarını uzatıp da ileri geri lafta etmediler. Sinelerine taş bağladılar. Ben zarar görüyüm ama davam asla dediler.

Bu süre zarfında  bildiğim kadarıyla onun üzerinde ilçe başkanı da görev aldı. Aynen fakr-u zaruret içerisinde zor şartlarda görev yapmalarına rağmen belli ki onlarda genel merkezin arslanına yenik düştüler. Bundan sonra ki gelecekler içinde bu kural, bu mantalite, bu mantık devam edecektir kanaatime göre değişen bir şey olmayacaktır. Aynı tas aynı hamam.

Bu partide görev alan arkadaşlarımızın gelirken değil, giderlerken söyledikleri sözleri  çok önemlidir. Oturup üzerinde ince ince  düşünülmesi gereken sözler sarf ediyorlar. Bugün bunlardan birkaç tanesinden bahsetmek isterim.

AK Parti Gurup Başkan Vekili, Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ  kapatılan eski partisi Fazilet Partisinin son toplantısında Eski Milletvekili Kazım Arslan’a  karşı “ Ben seninle çalışmak istemiyorum, seni anlamakta zorlanıyorum” dediğini hatırlıyorum. O günkü o toplantıda bulunanlar Bozdağ’ın bu sözünü unutmuş olmasalar gerek. Bir başka örnek; kendi eliyle ilçe başkanı yaptığı  yaklaşık 3 ayın sonunda  merkez ilçe başkanlığı görevinden el çektirdiği emekli İmam Hatip Yusuf Köksal “Yozgat’ta Saadet Partisi sorunu yoktur. Yozgat’ta sadece ve sadece Kazım Arslan sorunu vardır” diyerek bütün basına intikal eden manidar bulduğum sözüdür.

Dün akşam saatlerinde istifa eden İl başkanı Ali Rıza Sungur’un feryadını paylaşmak isterim. Sungur, yaptığı yazılı açıklamada, istifa nedenine açıklık getirirken, partide alınacak tüm kararlar için Genel Başkan Yardımcısı Kazım Arslan’ın ”sansüründen” geçilerek, ”müsaade edildiği” kadarının da uygulandığını, bu nedenle de İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini dile getiriyor.

Sungur, Arslan’ın yasal olmayan kararlarının uygulanmaması halinde, uygulamayanların partiden uzaklaştırılmaya çalışıldığını ileri sürerek, şöyle konuştu: ”İl kongresine 2 yıl kadar bir zaman olmasına rağmen, il ve ilçe kongreleri hakkında alınan kararlarda il baypas edilerek, Ankara’dan yönetilmektedir. Partimize zarar veren insanla daha fazla yola gidemeyeceğim kanaatine vardım. Bu gibiler yüzünden, partide geçmişte bölünmüştür. Korkarım ki ikinci bir bölünme olmaz. Bu kadar olumsuzluğun hüküm sürdüğü bir ortamda, Yozgat il başkanlığında verimsiz olacağım kanaatine vardım. Partinin ve yeni il başkanın çalışma alanını rahatlatmak için il başkanlığından istifa ediyorum.”

Bende diyorum ki yazık yazık çok yazık küçük olsun benim olsun mantığı bu partiye zarar veriyor diyorum VESSALAM 23 ŞUBAT 2010

SP’DE OLANLAR…
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!