Sosyal Tesis İhtiyacımız Var

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Metin Ekinci, Yozgat’ta kendilerine ait sosyal tesislerin bulunmadığını belirterek, “Sosyal tesis ihtiyacımız var. Bunun da giderilmesi için gayretlerimiz ve talebimiz var. Bizlere yer verilmesi halinde hem kulübümüze hem halkımızın kullanabileceği bir sosyal tesisi hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

AV SEZONU BAŞLIYOR

2023-2024 Av Sezonu 26 Ağustos tarihinde başlıyor. Yozgat’ta sezonun bıldırcınla başladığını tavşan ile devam edip ördek ve kaz ile sona erdiğini ifade eden Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Metin Ekinci av sezonunun toplam 5 ay sürdüğünü söyledi. Ekinci daha sonra konuşmasında yapmak istediklerine vurgu yaptı.

TESİS İHTİYACIMIZ VAR

Ekinci, Yozgat’ta maalesef yer sıkıntısı yaşadıklarını ve bunu gidermek için çalışmaları olduğunu ifadede ederek “Yaklaşık 1200 civarında üyemiz var. Yer sorunumuz olduğu için Temmuz ayında kutlanan avcılar ve atıcılar bayramını kutlayamadık. Bunun için girişimlerimiz söz konusu, bize yer tahsisi yapılması halinde kendimize ait ve halkımızın da kullanabileceği bir sosyal tesisi hayata geçirmek istiyoruz “ dedi.

ÇEVRE İLLERDE TESİSLER VAR

Çevre illerde avcılar ve atıcılara yönelik destekler olduğunu ve bunu da gittiklerinde gördüklerini belirten Ekinci “Milletvekilinden tutun ki belediye başkanlarına kadar tesisleşme konusunda çevre illerde verilen destekler var. Aynı desteğin ilimizde de verilmesini istiyoruz. Şehre yakın bir alanda bize yer tahsisi yapılması halinde üyelerimizin ve halkımızın kullanabileceği bir tesisi Yozgat’a kazandırmak istiyoruz. Bu çağrımıza destek verilmesini umuyoruz” diye konuştu. Haber Merkezi

Sosyal Tesis İhtiyacımız Var
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!