Sorgun’a Yeni Bir Anaokulu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Sorgun’da yapımına başlanılan anaokulu inşaatı sürüyor.

Anaokulu inşaatında incelemelerde bulunan STO Başkanı Üzeyir Arslan, yaptığı açıklamada 10 milyon 348 bin liraya mal olacak anaokulunun, önümüzdeki eğitim öğretim yılına tamamlanacağını belirtti.

Arslan: “Odamızın girişimleri ile TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokolle ilçemize kazandırmış olduğumuz 10 milyon 348 bin lira bedelli olarak, 1500 metrekare alan içerisinde 700 metrekare oturuma sahip olan, 8 derslikli anaokulu inşaatını yönetim kurulu üyelerimizle ziyaret ederek, incelemelerde bulunduk. 25 Ocak’ta yapımına başlanan okul projemizin yaklaşık yüzde 60’lık kısmı tamamlandı. İnşallah yeni eğitim öğretim döneminde hemşehrilerimizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın hizmetine sunulacak” dedi.

Sorgun’a yeni bir okul kazandırılmasında büyük pay sahibi olan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür eden Üzeyir Arslan: “Bu okul, Sorgun için önemli bir eğitim yatırımına vesile olacaktır. Eğitime yatırımı geleceğe yapılan en büyük yatırım olarak gören TOBB ve Oda-Borsalar olarak ülkemizin geleceği ve çocuklarımızın eğitimi için elimizi taşın altına koymaya devam ediyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu. Haber Merkezi

Sorgun’a Yeni Bir Anaokulu
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!