Sorgun’da öğrenciler ”Otomatik Kumanda Eğitim Seti” Ürettiler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sorgun Osman Çavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı öğretmeni Turgut Koçer rehberliğinde elektrik bölümü 11. sınıf öğrencileri Halis Efe Akcan, İsmail Canbolat ve Can Şahin  1 ay gibi kısa sürede Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı derslerinde kullanılmak üzere deney seti üretti.

Geliştirilen bağlantı yöntemi sayesinde öğrenciler kontaktörü tanıyıp, inceleyip, kontaktör üzerindeki açıklamalara göre kontak çeşitlerini öğrenerek gerçek bağlantı yapabilmektedirler. Bağlantı noktaları (born klemens) nikel kaplı ve akım kapasitesi 20 Amperdir.

İş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun üretilen ”Elektrik Kumanda Eğitim Seti” Elektrik Elektronik Teknolojisi alanının pano montajı ve otomatik kumanda otomasyon eğitimlerinde kullanılan modüler eğitim setinin en büyük özelliği eğitim esnasında elektriğe  çarpılmama garantisidir. 

Aynı zamanda fazlar arası AC 50V, faz nötr 28,9 V ve 24V DC besleme ile çarpılmama önleyici sistem mevcuttur. 2 öğrencinin bağımsız çalışabildiği Elektrik Makinaları Kumanda Eğitim Seti çift taraflı olup bu sistemle öğrencilerin deneylerini yaparken elektriğe çarpılma riski ortadan kalkmaktadır.

Sorgun’da öğrenciler ”Otomatik Kumanda Eğitim Seti” Ürettiler
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!