SORGED KALİTE ETİKETİ ALDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sorgun Gençlik Derneğinin (SORGED) Avrupa Dayanışma Programı (ESC) “2021-2027 İnsanı Yardım Gönüllülüğü İçin Kalite Sertifikası” başvurusu Avrupa Komisyonu tarafından kabul edildi.
SORGED böylece 2027 yılına kadar üçüncü ülkelere gönüllü gönderebilecek.
İNSANİ YARDIM GÖNÜLLÜLÜĞÜ İÇİN KALİTE ETİKETİ ETİKETİ NEDİR ?
İnsani Yardım Gönüllülüğü Kalite Etiketi, bir kuruluşun ‘Avrupa Gönüllü İnsani Yardım Birlikleri’ eyleminin ilkelerine, amaçlarına ve gerekliliklerine uygun olarak yüksek kalitede dayanışma faaliyetleri yürütebildiğini onaylar. Bu Kalite Etiketinin alınması, yalnızca insani yardım operasyonlarını destekleyen gönüllü faaliyetlere katılım için bir ön koşuldur.
Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) Avrupa Komisyonu tarafından Destekleyici rolü olarak kalite sertifikası almaya hak kazandı.
DESTEKLEYİCİ ROLÜ NEDİR?
SORGED, katılımcıları Türkiye’den ayrılmadan önce desteklemeyi, hazırlamayı ve/veya eğitmeyi, onlarla ev sahibi kuruluşlar arasında arabuluculuk yapmayı ve/veya katılımcılara faaliyetlerinden döndüklerinde destek sağlamayı içerir. Destek rolü aynı zamanda kuruluşa İnsani Yardım Gönüllülüğü projeleri için proje başvuruları yapma ve ortaklıkları koordine etme yetkisi verir.

SORGED KALİTE ETİKETİ ALDI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!