SORGED her alanda aktif

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından Bocce kursu düzenlenecek. Her alanda aktif olan SORGED, spor alanında da kendisini ispatlamaya devam ediyor.

SORGED Yönetim kurulu Başkanı Halil Uğuz Sorgun Gençlik Derneği, gençlerin hem eğitimine katkı yapıyor hem de spora olan ilgisini artırmaya yönelik spor kursları düzenlemeye gayret ettiğini dile getirerek: “Eğitime verdiğimiz önemle eş değer olarak sporu da önemsiyoruz. Sporda bir eğitim niteliğindedir. Sağlıklı bir nesil için spor vazgeçilmezdir. Gençlerimizin boş zamanlarını değerlendirmede, onlara yeni ufuklar açma noktasında spor çok önemli bir araç olabilmektedir. Biz istiyoruz ki; tüm gençlerimiz arzu ettiği sporu yapabilme imkânına kavuşsun. SORGED olarak gençlerimizin spor yapması için gayret etmeye devam ediyoruz ve gençlerimiz için sportif faaliyetler düzenlemeye devam ediyoruz. Günümüzde gençlerin hareketliliğin azaldığı ve neredeyse sadece bilgisayarlar, cep telefonları ve teknolojik araçlar üzerinden oyunlara bağımlı kalındığını ve gençlerin boş zamanlarını kafeler de zaman geçirdiklerini görüyoruz. Bu durum özellikle gençler açısından psikolojik olarak sıkıntı yaratmakla beraber fiziksel olarak da sağlıklı sorunları beraberinde getiriyor. Yozgatlı gençlerimizin sporla iç içe olmasını istiyoruz. Gençlerimizin sadece fiziksel değil, spor ile beraber zihinsel olarak da gelişimlerine destek oluyoruz. Spor kursları ile gençlerimizin sporla iç içe bir yaşam sürmesi için çalışıyoruz. Eğer spor yaparsak vücudumuz daha sağlıklı olur. Özellikle öğrenci olan gençlerimiz spordan kopmazsa derslerinde daha başarılı olurlar. Çünkü sporla biz, kendimizle, çevremizle, ailemizle, etrafımızla daha iyi daha sağlıklı iletişim kurmayı öğreniyoruz. Spor, gençlere hayatta da başarılar getirir. Spordan kopmayanlar; ailelerine, ülkelerine daha faydalı olur. Onun için SORGED olarak gençlerimize spor faaliyetleri ile düzenleyerek her zaman destek olmaya çalışıyoruz.
Eylül ayında başlayacak Voleybol, Bocce ve Badminton kurslarımızın başvurularını almaya başladık. Kurslarımız ücretsiz düzenlenecek olup, alanında uzman spor eğitmenleri tarafından verilecek. Eğitime verdiğimiz önemle eş değer olarak sporu da önemsiyoruz. Bu önemle gençlerimiz için spor kursları düzenlemeye devam ediyoruz. Şimdilik 3 branşta kurs açıyoruz ama Eylül ayı içerisinde farklı branşlarda spor kurslarımız başlayacak. Gençlerimizin başvurularını bekliyoruz. Gençlerimiz spor kurslarımıza www.sorged.org web sitemizde yer alan başvuru formlarını doldurarak kayıtlarını yaptırabilirler.” dedi.
HABER: Bülent Kalabalık

SORGED her alanda aktif
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!