Son teknoloji akıllı kapsül evlere ilgi arttı; 85 bin eurodan satılıyor

featured
TÜRKİYE'DE DEPREM ENDİŞESİ TİNY HOUSE GİBİ YAŞAM ALANLARINA İLGİYİ ARTIRDI. SON DÖNEMDE ABD'DE DİKKAT ÇEKEN KAPSÜL EVLER TÜRKİYE'DE DE ÜRETİLMEYE BAŞLANDI. TÜRK MÜHENDİSLERİ TARAFINDAN DAHA TEKNOLOJİK VE DAHA AKILLI BİR HALE GETİRİLEREK ÜRETİLEN KAPSÜL EVLER, KOMPAKT BOYUTLARINA RAĞMEN, İÇERİSİNDE İHTİYAÇ DUYULAN HER ŞEYİ BARINDIRIYOR. İSTENİLEN HER YERE TAŞINABİLEN AKILLI KAPSÜL EVLER, 85 BİN EURODAN SATILIYOR. (FURKAN SERTTAŞ - MUHAMMED FIRAT AKSOY/İSTANBUL-İHA) Türkiye'de deprem endişesi tiny house gibi yaşam alanlarına ilgiyi artırdı. Son dönemde ABD'de dikkat çeken kapsül evler Türkiye'de de üretilmeye başlandı. Türk mühendisleri tarafından daha teknolojik ve daha akıllı bir hale getirilerek üretilen kapsül evler, kompakt boyutlarına rağmen, içerisinde ihtiyaç duyulan her şeyi barındırıyor. İstenilen her yere taşınabilen akıllı kapsül evler, 85 bin eurodan satılıyor.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemde ABD’de dikkat çeken kapsül evler Türkiye’de de üretilmeye başlandı.
Günümüzün hızla ilerleyen teknolojik dünyasında, yaşam alanları da bu değişime ayak uyduruyor. Son dönemlerde karavan ve tiny house gibi kompakt yaşam alanlarına talep arttı. Özellikle deprem endişesiyle birlikte tiny house’lara ilgi arttı. İlk kez ABD’de üretilen kapsül evler, Türk mühendisleri tarafından daha teknolojik ve daha akıllı bir hale getirilerek üretildi. 40 metrekarelik kapsül evin üzerindeki güneş panelleri sayesinde kendi enerjisini kendi karşılıyor. Kompakt boyutlarına rağmen, içerisinde ihtiyaç duyulan herşeyi barındıran kapsül ev, 20 dakikada kurulabiliyor ve istenilen yere taşınabiliyor.

Son teknoloji akıllı kapsül evlere ilgi arttı; 85 bin eurodan satılıyor
Yüz tanımadan parmak izi okumaya kadar birçok özellik bulunuyor

Kapsül evde, yüz tanıma, parmak izi okuma, akıllı klima sistemi, açılır kapanır perde sistemi gibi özellikler yer alıyor. Ayrıca ışıklandırmadan ısıtmaya, güvenlik sistemlerinden eğlenceye kadar her şey sesli komutla yönetilebiliyor. Özel tasarıma sahip saklanan mobilyalar sayesinde ise alan en verimli şekilde kullanılabiliyor.

İstanbul’da Hostech By Tusid fuarında ilk kez görücüye çıkan akıllı kapsül ev, Ortadoğu, Rusya, ABD ve Almanya’dan gelen birçok ziyaretçiden büyük ilgi gördü. Kapsül evleri üreten firmanın sahibi Muttalip Gören, “Türkiye’nin deprem bölgesi olmasından dolayı bu kapsül tasarımlı ev projesini hayata geçirdik. Bu evde teknoloji ve konfor ön planda. Bu evin en büyük özelliği taşınabilir olmasıdır. Depreme ve sel gibi afetlere dayanıklı bir ürün. İnsanlar artık minimal bir hayat istiyor” dedi.
İHA

Son teknoloji akıllı kapsül evlere ilgi arttı; 85 bin eurodan satılıyor
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!