SİYASİ GELİŞMELER

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün Milliyetçi Hareket Partisinden bir gelişme ile sizlere sesimizi duyurmuştuk. Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayının kim olacağı konusunda, kulaktan kulağa dolaşan haberler bütününe son gelişmeleri yansıttık. Milliyetçi Hareket Partisi’nin aday adayları arasında ilk başvurusunu gerçekleştiren isim Haydar Karataş oldu.

Daha sonra resmi bir açıklama yapılamamasına rağmen duyumlara yönelik bir kaç isim daha gündemde dolaşıyordu. Uğur Bektaş’ın ve Mehmet Erdemir’in Milliyetçi Hareket Partisi’nden adaylığının söz konusu olduğu ve siyasi nabzı uzaktan takip ettiklerini biliyorduk.

Diğer açıdan Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı içerisinde, yıllardır hizmet veren, eski Belediye Başkanı Ali Açıkgöz ve mevcut İl Başkanı Mehmet Ali Çakır adına bir gelişme bekleniyordu. Fakat bu süre içerisine kadar herhangi bir gelişmeye şahit olamadık. Bu isimlerden basına yansıyan olumlu veya olumsuz bir yanıt alınamadı.

Tüm adaylar Genel Merkezden gelecek olan yanıtlar eşliğinde tavır sergileyeceklerdi. Genel Merkezin bu güne kadar gerçekleştirdiği tavrı ise şu şekilde özetleyebiliriz. Teşkilat içi, tabanın gözlemleri ve Ak Partinin izleyeceği yol haritasına bakılarak aday ismi önümüzde ki kısa süre içerisinde açıklanacak…

Bu etkiler dışında tabana yansıyan farklı bir gelişme olabilecek durum ise, Mehmet Erdemir’in aday olup, olmayacağı konusuydu. Bunun dışında gerçekleşen her hangi bir eylem olmadığı kanaatindeyim. En son olarak ta, Genel Merkezin Belediye Başkanı adayı olarak belirleyeceği ismin Uğur Bektaş yönünde olacağı duyumunu aldık.

Bu gelişmenin gerçeklik payına gelecek olursak, önceki gün, Genel Başkan Yardımcıları ve Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekilinin de aralarında bulunduğu bir toplantıdan çıkan kararlar neticesinde haberimizi sizlerle paylaştık. Milliyetçi Hareket Partisi’nin henüz adayını resmen açıklamadığını bizlerde en iyi şekilde biliyoruz.

 Fakat gelişmelerin seyrini, sıcağı sıcağına okurlarımızla paylaşmaktan da mutluluk duyduğumuzu rahatlıkla ifade edebilirim. Siyasi gelişmelerin yönü her ne olursa olsun, son saatlere, son dakikalara kadar kesin bir görüş belirtmek mümkün olmayacaktır. Bu sebeple gelişmeleri okurlarımızla paylaşmak gazetecilerin, basın camiasının en tabi görevi olmalıdır.

Önceki gün duyumunu aldığımız haberi okurlarımızla paylaşmamızla birlikte, bu günden sonra da kamuoyuna yansıyacak herhangi bir gelişmenin de arkasında olmaya devam edeceğiz… 19 Kasım 2008

SİYASİ GELİŞMELER
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!