SİYASETİ BİZ HİZMET YARIŞI OLARAK GÖRÜYORUZ          

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyi Parti Yozgat İl Başkanı Bünyami Katipoğlu geçtiğimiz gün Merhaba Yozgat Gazetesi imtiyaz sahibi Ahmet Büyüksoy, muhabirleri Meryem Önalan ve Seray Öney ile bir görüşme gerçekleştirdi. İyi Parti teşkilatının Yozgat’taki durumu, yapılanması, gelecekteki hedefleri ve 22 Ocak 2023 Pazar günü yapılacak olan İl Kongresi ele alınan konular arasındaydı.

İL BAŞKANLIĞINA ADAYIM

22 Ocak 2023 Pazar günü saat 12.00 de olağan il kongremizi yapacağız. Kongremizde İl Başkanlığına adayım. Benimle birlikte Cevdet Kaya da aday. Birlik beraberlik içerisinde, şölen havasında şu ana kadar adaylıkla ilgili kongre öncesi saha çalışmalarımı yaptım.  İlçe yönetim kurulundan tüm delegelerle konuşup desteklerini istedim. Süreci bugüne kadar çok güzel yönettik. Şu ana kadar olumsuz bir durumla karşılaşmadık.

SİYASETİ BİZ HİZMET YARIŞI OLARAK GÖRÜYORUZ          

 Siyaset bizim için bir hizmet yarışıdır. Bu bizim sorumluluğumuz, vebalimizdir. Kongre günü de tekrar el ele kol kola tüm arkadaşlarımız bir araya geleceğiz.  Biz adaylar bu süreci böyle yönetmek durumundayız. Ben özellikle buna çok dikkat ediyorum.

DELEGENİN TAKDİRİNE BOYNUMUZ KILDAN İNCEDİR

Ben kendimi favori görüyorum. Beyan, tavır ve tutumlara göre önde olduğumu düşünüyorum. İlçe başkanlarımızın büyük bir çoğunluğu bana destek açıklaması yapıp, yanımda durdular sağ olsunlar. Bu duyguyu yaşamak çok güzel. İnsan için bu büyük bir gurur, şeref sebebidir. Cevdet Beyde benim çok eski tanıdığımdır. Evinde sofrasında oturup yemeğini yemiş insanım. Bu zamana kadar aramızda nahoş hiçbir durum yaşanmadı. Delegenin takdiri karşısında da boynumuz kıldan ince olacaktır.

DÜĞÜN HAVASINDA BİR KONGRE OLACAK

22 Ocak tarihinde çok güçlü, çok katılımlı, çok coşkulu, düğün havasında bir kongre olacağını düşünüyorum. Niyazımız her gelen misafirin güle oynaya evine döndüğü bir kongre olması yönündedir. Kayseri Milletvekilimiz Dursun Ataş Divan Başkanlığımızı üstlendi. Genel başkan dâhil bütün İl Başkanlarımızı, komşu İl Başkanlarımızı, millet ittifakı bileşenlerini, bütün siyasi İl Başkanlarımızı, Yozgat’taki bütün Sivil Toplum Örgütlerini, Oda Başkanlarımızı, basın mensuplarını kongremize davet ettim. Hazırlıklarımız tamam.  Sadece gününü, saatini bekliyoruz.

KUSUR OLUR AMA AYIP OLMAZ
Bunu bir düğün sayalım. Bizim töremizde kusur olur ama ayıp olmaz derler. Gözden kaçırdığımız ufak tefek kusurumuz, hatamız olursa şimdiden affınıza sığınıyorum.  Olmaması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Öncelikle Yozgat’ıma yakışır, partime, bizlere, hemşerilerime yakışır, şölen havasında, coşkulu, katılımlı, güçlü bir kongre yapmanın muradındayız.

MİLLETİM ADINA ÖNEMSİYORUM

Önümüzdeki Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı genel seçimlerini çok önemsiyorum. Şahsi ikbalim, partim adına da değil, milletim adına önemsiyorum. Biz bu rejimi, bu sistemi, bu yönetim tarzını kabul etmiyor, doğru bulmuyoruz.
 Türk milleti, Türkiye coğrafyası bir Osmanlı bakiyesidir. Yozgat’ta her etnik kimlikten, mezhepten inançtan insan var. Bu milleti bir ve bütün olarak bir arada huzurlu bir şekilde yaşatmanın yolu hukuk üstünlüğünün olduğu, temsilde kendini bulduğu parlamenter Cumhuriyet rejimidir diyoruz. Biz bu siyasal iktidarın değerler ve kazanımlarımızla üstü örtülü mücadele ettiğini görüyoruz ve buna dur demek istiyoruz.

SADECE REKABET YAPIYORUZ DÜŞMAN DEĞİLİZ

Kongrede öncelikle partililerime, sonra Yozgatlı hemşerilerime hatta bir Türkiye milletine buradan seslenmek isterim. Partiler Türkiye gerçeğidir. Her birine saygı duyuyoruz. Diğer partilerdeki siyaset yapan insanlarda bu milletin çocukları. Dünya görüşlerimiz farklı olabilir. Burada sadece rekabet yapıyoruz düşman değiliz.  
Diğer siyasi parti üyeleriyle sık sık bir arada olalım isterdim. Bu koltuğa oturduğum gibi bir günde kalkacağım. Bu kalıcı değil. Sonu olan bir şey için kırmaya dökmeye gerek yok. Siyasette düşmanlık olmamalı. Önemli olan saygı sevgi birlik içinde olmaktır.

Büyüklerimiz derler ki. El sıkışmayı barışmayı bilmiyorsan siyaset yapmayacaksın. Bu bir sabır, olgunluk, erdem gerektirir. Eninde sonunda oturacak minder bırakacaksın.

YOZGAT’IN EN BÜYÜK PROBLEMİ İŞSİZLİK

Bize her gün onlarca CV geliyor. Siyasi partilere cv getirilmesine buralardan medet aranmasına baştan karşıyım. Bu devran değişecek.

İKİNCİ EN TEMEL SORUN EKONOMİK SIKINTILAR

Paramızın adı var kendi yok. Milletimiz tamamen borç sarmalında. Alım gücü kalmadı. Ben şahsen çiftçiliği bilen ve uğraşan biri olarak söylüyorum. Bahar aylarından harman dönemine kadar olan sekiz ayın dört- beş ayını hep borçla kapatıyoruz. Baharda borçlanıp harmanda ürünümüz çıkarsa borcumu kapatmak durumunda kalıyoruz. Beş altı yıldır bu durum böyle. Boşanmalar arttı aile birlikleri yıkıldı temeli hep ekonomik sıkıntılar.

MANEVİYAT ZAYIFLADI

Yozgat milliyetçi, mukaddesatçı bir toplumdur. Yozgat’ın kültürü örfü adeti tam bir Osmanlı bakiyesi, Orta Asya timsalidir. Karakteristik Türk özellikleri vardır. Ben bundan gurur duyuyorum ama maalesef Yozgat son zamandaki Kültürel erozyona çok hızlı yakalandı. Sokaklardan şahidiz, duyuyoruz, görüyoruz.

Milli değerlerden uzaklaşma, ekonomik sıkıntı şehrin alt yapı sorunları çok fazla. Şehirleşme anlamında da iç açıcı değiliz. Bunlar çözülmesi gereken problemler ancak zaman alacaktır. Bizler bunları adım adım çözmek için mücadelemizi edeceğiz.

Katipoğlu sözlerini “Ben İktidar Partisi İl Başkanı olacağım. Partimi bütün kamu kurumları, oda başkanları kısacası Yozgat’ın bütün organlarıyla bir bütün olarak, birlikte karar alan bir noktaya getireceğim. Herkes kendini konuşuyor. Yozgat konuşulmuyor. Ben, benimle birlikte iktidar olursam alışılagelmiş birçok şeyi değiştireceğim.” diyerek sonlandırdı.

Haber: Meryem Önalan

SİYASETİ BİZ HİZMET YARIŞI OLARAK GÖRÜYORUZ          
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!