DOLAR

18,8383$% 0.1

EURO

20,3282% -1.12

STERLİN

22,7007£% -1.55

GRAM ALTIN

1.128,40%-2,33

ÇEYREK ALTIN

1.881,00%-0,94

BİTCOİN

436197฿%-1.3878

a

SİYASET DENEN ŞEY

Geçtiğimiz Pazar günü Saadet Partisi Yozgat İl kongresine katıldım. Bir gün öncesinden gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi kurmayları özellikle davet ettiler kongreye.
Kongre saatinde salona girdiğimde iktidar partilerinden hiç kimse kongreye katılmazken mesajda gönderenin de olduğunu görmedim. Altılı masa diye tabir edilen partilerin İl Başkanları misafir olarak protokoldeki yerlerini aldıklarını gördüm. Kimler yoktu ki, CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz, İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş ve diğer partili arkadaşlar Saadet Kongresine doping yaptılar.
Diğer ilçelerden gelen delegelerin hazır bulunduğu kongrede divan başkanlığına SP Genel Başkanlığa İsmail Hakkı Akkiraz getirilirken konuşmacı olarak da Saadet Partisinin Konya Milletvekili ve  Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman katılırken veciz bir konuşmada yaptı.
Sükûnet içerisinde geçen kongrede İl Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri ile parti organlarına yeni isimler getirildi.
Salonda gördüğüm kadarıyla Milli Selamet, Refah, Fazilet Partilerinde eskiden görev almış bu partilerde milletvekilliği yapmış yönetim ve denetim kurullarında görev almış partide kimseye fırsat vermeyen, kimsenin sözüne itibar etmeyen, kendi bildiğini okuyup yazan bu partilerin siyasi geleceğini belirleyen Erbakan Hocamız, Recai Kutan, Oğuzhan Asiltürk, Temel Karamanlıoğlu, Şevket Kazan, Yasin Hatipoğlu gibi isimler ne zaman Yozgat’ta gelseler il sınırında arabalarına bindirirler kimse göstermeden yedirir, içirirler, hizmette kusur etmezler diyeceklerini de kabul ettirirlerdi.  Yozgat’ta ki milletvekillerini, ilçe başkanlarını, belde ve belediye başkanlarını hatta yönetim kurullarını onlar belirler de kalem ellerinden düşmezdi.
 Bu tür kişilerden de bir Allah’ın kulu yoktu. Sadece Yamaçlı Belediye Başkanı Turan Demirbaş ile eski Yozgat Milletvekili Kazım Arslan ve İlim Yayma Cemiyet Başkanı Nurullah Nur Doğan’ı gördüm. İşte vefa bu olsa gerek.
Refah Partisi yeni kurulmuştu, Genel Başkanı merhum Ahmet Tekdal’ın adının bile bilinmediği bir tarihte seçimler yapılacaktı. Rahmetli Erbakan Hocamız bizleri davet etmişti. Demet evlerde ki Milli Görüş kültür sarayındaki salonda yerimizi aldık. Sayımız Allah-u âlem 70-80 kişi kadardı. 100 bile yoktu.
Erbakan salona girdi, herkes ayağa kalktı, salonu bir süzdü boş koltukları gördü de bir ah çekerek şöyle dedi; ‘ biz iktidar olduğumuzda bakanlarımız, milletvekillerimiz, müsteşarlarımız, umum müdürlerimiz, daire başkanlarımız ve belediye başkanlarımız vardı.
Herkes sıraya girer biz gelmeden önce koltukları doldururlardı. Abdest suyumuzu dökmek için bazıları sıraya girerlerdi. Şimdilerde ışık gözükmüyor. Onlar burada yoklar. Işık görüldüğü zaman gene gelecekler sizleri oturduğunuz bu koltuklardan kaldırırlar, sizlerden önce buraları doldururlar, siz gene dışarıda ayakta kalırsınız.’
Hocamızın bu sözü gerçek oldu günümüzde. Parti ne zaman güç kazandıysa sıraları, koltukları bu tür menfaatçiler doldurdu, hasbi kalanlar ise dimdik ayakta esas duruşta beklediler.
 Bugünde aynen merhum hocamızın dediği gerçekleşiyor.
Birileri ganimet peşinde mevziiyi terk ederlerken birileri  okçular tepesinde nöbet tutmaya devam ediyorlar.
 Eh kime ne diyelim, herkes cibilliyetinin iktizasını işliyor. Birileri makam, mevki, şan, şöhret sahibi olurken garibanlarda nöbet tutmaya devam ediyorlar.
Saadet partisinin kongre salonunda gördüğüm manzara karşısında bunları söylemek mecburiyetinde kaldım.
 Oysaki Milli Görüş mensupları başka partilerde de olsa en azından vefa gereği salonu tıklım tıklım doldurmaları gerekirdi diyorum. Vesselam… 23 AĞUSTOS 2022 SALI

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

HİCRİ YILBAŞIMIZ HAYIRLAR GETİRE

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.