DOLAR

18,8134$% 0.03

EURO

20,4857% 0.23

STERLİN

23,2859£% -0.11

GRAM ALTIN

1.165,37%0,06

ÇEYREK ALTIN

1.918,00%-0,31

BİTCOİN

437032฿%-1.18061

a

SIRÇALI KÖŞKLERDE SİYASET OLMAZ

Haziran ortalarında Osman Hakan Kiracı arkadaşımla Dursun Uyar beyi ziyaret için Eskipazar’a gitmiştik. Ziyaret sonrasında Karabük’e geçerek,   Yenice Belediyesinin CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Akay’ın misafiri olduk. Bizi Safranbolu’da ağırladı.

Yemek esnasında samimi ortamdan istifade ederek Başkana bir soru yönelttim. “Benim babam  kendi köyümüzde imamdı. Her köyde olduğu gibi bizim köy camimizde de cemaat arasında CHP’li  saygın kişiler vardı. Zaman içerisindeki yanlış politikalarınız yüzünden bu tür insanları kaybettiniz. Manevi değerlerimizi yok farz ederek siyaset yapılır mı? Bura da bir eksiklik görüyor musunuz?” dedim. Arkasından, arkadaşım Osman Hakan Kiracı Başkana sordu. “Ne olacak bu CHP’nin hali?” dediğinde. “Çok yakında göreceksiniz. İstanbul il başkanımız Gürsel Tekin başkanlığında bir ekip bu konularda çalışıyor. Milletin inandığı değerleriyle, örf, anane ve gelenekleriyle baş edilemeyeceğini bizde biliyoruz. Bunun için bir eylem planı geliştiriliyor. Tabanın isteği doğrultusunda gönlü incinen mensuplarımızı tekrar kazanmak istiyoruz. Bundan böyle zaman içerisinde aramızda göreceksiniz” demişti.

Aradan geçen zaman zarfında Belediye Başkanı Mustafa Akay’ın dediği gibi; İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin yeni söylemleriyle ortaya çıktı. Türbanlı ve çarşaflı hanımları CHP grubuna taşıyarak partiye kayıtlarını yaptırdı. Parti rozetlerini Genel Başkanı Baykal’a alkışlar arasında taktırdı.

Bu eylemlerin  arkasından, CHP’de  beklenildiği gibi çatlak sesler çıkmaya başladı. Bunlardan Nur Serter, Canan Arıtman, Haluk Koç gibileri karşı çıkarlarken. Sesini yükseltenlerin birisi de; İstanbul Milletvekili Necla Arat’tı.  İl Başkanı Gürsel Tekin, Necla Arat’a sert tepki göstererek; “16 aydır ben buradayım. Kendisinin yüzünü bile görmedim. Lütfetsin de sokağa insin. Sırçalı köşklerde siyaset olmaz. Tombaladan milletvekili olacaksın, sonra taban rahatsız diyeceksin. Kim bu taban?” diye sordu.  ANNEMİN DE BAŞI KAPALI Kendisine yöneltilen bir soruda: “İl Başkanı seçildiğiniz kongrede ablalarınızın da başının kapalı olduğunu gördük.”  Gürsel Tekin, “Evet, benim annemin de, ablalarımın da başı kapalıdır.

Ama biz bunların demagojisini yapmayız.  50 yıldır CHP’lidirler. Ülkeyi, Atatürk’ü severler.  Ne engel, ne mana var,  başının kapalı oluşuyla CHP’li oluşunun?  Benim ablam militan gibi çalışır. Ne yapacaksınız, insanların yaşam biçimi böyle” diye konuştu. Bizde diyoruz ki CHP tabanı da diğer partilerin tabanı da bu milletin ta kendisi değil midir? Bu millet kökleri üzerinde ayakta durmaktadır. Gök gürleyip, şimşek çaktığı zaman CHP’lisi de, MHP’lisi de AK Partilisi de “Lahavle” çeker. Mayamız, kültürümüz, tarihimiz, ülkümüz aynıdır. Aynı Allah’a İman ederiz. CHP’deki bu gelişmeleri olumlu buluyor… İl Başkanı Gürsel Tekin’i ve onun gibi düşünenleri seviyoruz. Vesselam… 1 OCAK 2009 PERŞEMBE

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

HİBRİD YOZGAT’TA

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.