“Şiddeti olumlayan zihniyete karşı omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Yozgat  İl Kadın Kolları Başkanlığı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü için Yozgat Cumhuriyet meydanında basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasını Kadın Kolları Başkanı Av. Erva Kevser Yurtlu gerçekleştirdi. Basın açıklamasına İl Başkanı Yusuf Başer  ve çok sayıda partili katıldı.

 AK Parti; 5 buçuk milyon kadın üyesi, 600 bine yakın gönüllü teşkilatına değinen Yurtlu açıklamasına şu şekilde devam etti : “ AK Parti Yozgat Kadın Kolları olarak, kadın odaklı politika ve uygulamaların takipçisi olduğumuz kadar kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve yaptırımların artırılması için de var gücümüzle çalışıyoruz. “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” vesilesiyle bu konudaki kararlılığımızı bir daha vurgulamak, hükümetlerimiz tarafından atılan adımları bir kez daha hatırlatmak istedik. Kadını ve kadının varlığını son derece önemseyen bir yaklaşımla “Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” dahilinde Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da sık sık tekrarladığı gibi kadına şiddetin, insanlığa ihanet olduğunu bir kez daha haykırıyoruz.  Yozgat AK Parti teşkilatları olarak, her adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz.” Dedi.

Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok diyen Yurtlu, “Kadına yönelik şiddet, yalnızca kadın oldukları için uygulanan veya kadınları etkileyen, kadının insan hakları ihlaline yol açan her türlü tutum ve davranıştır. Kadına yönelik şiddet, sadece ülkemizin değil, maalesef tüm dünyanın sorunudur.”

Tüm dünya gibi bizim de canımızı yakan, kadına yönelik şiddetle mücadele etmekte kararlıyız. Şunu apaçık söylüyoruz ki, bu konuda asla toleransımız yok. Bunu 2002 yılında daha ilk seçim beyannamemizde de ifade ettik.

“Şiddeti olumlayan zihniyete karşı omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz”

Yurtlu açıklamasının devamında, “Sadece ev içi değil, başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin kadınlara ve çocuklara yaptığı her türlü şiddetle kararlılıkla mücadele edeceğiz. Var olan çözüm önerilerimize yenilerini ekleyerek, canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde bir kez daha ifade ediyoruz ki; şiddet uygulayana, şiddete taraf olana, şiddet üzerinden siyaset yapana, mobbing ve sözlü şiddet uygulayana, şiddeti olumlayan zihniyete karşı kadın-erkek omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz.” Şeklinde konuştu.  Haber Merkezi

“Şiddeti olumlayan zihniyete karşı omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!