Şevval Ayı umre bilgilendirme semineri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla Yozgat’tan umreye gidecek vatandaşlar için Umre Yolcuları Bilgilendirme Seminerleri devam ediyor.

23 Nisan’da Yozgat’tan Cidde’ye hareket edecek hafızlığını tamamlamış 60 kişilik öğrenci kafilesi hayırsever iş insanı Bilal Şahin’in desteği ile 12 günlük umre ziyareti yapacak.

Umreye gidecek öğrenciler için Bilal Şahin Külliyesinde düzenlenen seminerde İl Müftüsü Ali Gülden “İbadet Bilinci ve Umre İbadeti” ve “Yolculuğa Çıkmadan Önce Manevi Hazırlık konularında bilgi verdi.

Seminerde umreye gidecek öğrencilere “Bir Arada Yaşama Bilinci”, “Ana Hatlarıyla Umre Menasiki”, “Umrenin Hikmeti ve Umredeki Sembollerin Anlamı”, “Hz. Peygamber (SAV), Mescid-i Nebi ve Medine” ve “Kadınlara Özgü Haller” konuları da işlendi.

Seminere katılan öğrencilerin umre ibadetlerini en iyi şekilde yerine getirebilmeleri için gerekli eğitimlerin verildiğini söyleyen Gülden, seminere katılan öğrencilere ibadetlerinde kolaylıklar dileyerek, bilgilendirici ve eğitici umre seminerlerinin devam edeceğini belirtti. Yozgat İl Müftülüğü

Şevval Ayı umre bilgilendirme semineri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!