Sertifika Almaya Hak Kazandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) Avrupa Komisyonu tarafından “İnsani Yardım Gönüllülüğü Kalite Etiketi” Destekleyici rolü olarak kalite sertifikası almaya hak kazandı.

SORGED’ in Avrupa Dayanışma Programı (ESC) “2021-2027 İnsani Yardım Gönüllülüğü Kalite Etiketi” başvurusu Avrupa Komisyonu tarafından kabul edildi. Böylece 2027 yılına kadar programla ilişkili olmayan üçüncü ülkelere gönüllü gönderilecek.

İNSANİ YARDIM GÖNÜLLÜLÜĞÜ İÇİN KALİTE ETİKETİ NEDİR ?

İnsani Yardım Gönüllülüğü Kalite Etiketi, bir kuruluşun ‘Avrupa Gönüllü İnsani Yardım Birlikleri’ eyleminin ilkelerine, amaçlarına ve gerekliliklerine uygun olarak yüksek kalitede dayanışma faaliyetleri yürütebildiğini onaylar. Bu Kalite Etiketinin alınması, yalnızca insani yardım operasyonlarını destekleyen gönüllü faaliyetlere katılım için bir ön koşuldur.

Destekleyici rolü nedir?

SORGED, katılımcıları Türkiye’den ayrılmadan önce desteklemeyi, hazırlamayı ve/veya eğitmeyi, onlarla ev sahibi kuruluşlar arasında arabuluculuk yapmayı ve/veya katılımcılara faaliyetlerinden döndüklerinde destek sağlamayı içerir. Destek rolü aynı zamanda kuruluşa İnsani Yardım Gönüllülüğü projeleri için proje başvuruları yapma ve ortaklıkları koordine etme yetkisi verir. SORGED

Sertifika Almaya Hak Kazandı
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!