Şefkat Evi yapım çalışmaları başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Belediyesi Şefkat Evi yapım çalışmaları başladı. Şefkat Evi Proje hakkında Belediye Başkanı Celal Köse basın açıklamasında ,” Yozgat merkeze değil, Yozgat merkeze bağlı köyler ve şehrimize bağlı tüm ilçelerde yaşayan vatandaşlarımıza burada hizmet vereceğiz” dedi


Tabii bugün gururunu yaşadığımız bir projenin daha imzasını hep birlikte atmaktayız. Seçim öncesi vaatlerimizden bir tanesi de Yozgat’ta bulunan Türkiye’de ilk olan, açılışı ilk olan şehir hastanemizin karşısına bir hasta yakını konukevi yapma projemiz vardı.
Belediye Başkanı Celal Köse “Bugün Allah’a hamdolsun o projemizin ihalesini yaptık ve bugün de temel atmasında hep birlikteyiz yapacak olduğumuz konuk evimiz. Yeni adıyla Yozgat Belediyesi Şefkat Evimiz Projesi bin metrekare kapalı alan üzerinde yapacağımız ve üç bin beş yüz bin metrekare zemin alanı ve üç bin beş yüz metre kapalı alana sahip otuz sekiz tane odası var. Bu odalardan, aile odaları var. Süitlerimiz var. Tek kişinin çift kişinin kalacağı odalarımız var. Aynı zamanda burada hem konukevinde misafir edeceğimiz Kardeşlerimize sabah kahvaltısını vereceğimiz, akşam yemeğini vereceğimiz ayrıyeten de burada sosyal alanlarımız mevcut.
Tabii buradaki hizmetimiz sade Yozgat merkeze değil, Yozgat merkeze bağlı köyler ve şehrimize bağlı tüm ilçelerde yaşayan vatandaşlarımıza burada hizmet vereceğiz. Cumhurbaşkanımız reisimiz, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi Yozgat’ı önemsedi ve Türkiye’deki ilk şehir hastanesini Yozgat’a yaptı ve ilk açılan şehir hastanesi burasıydı Burada da ki bu noksanlığı biz her zaman gördük.
Hasta yakınlarımız burada çok perişanlık çekiyorlardı. Hastasını yoğun bakıma yatırıyordu veya hastaneye yatırıyordu. Kendisi dışarıda kalmak zorunda kalıyordu Biz onları da düşünerek bu hasta yakını konukevi projemizi yani şefkat ekibi projemizi projesini çizdirdik. Güzel de bir mimarisi oldu. Allah’a hamdolsun bugün inşallah hep birlikte temellerini de atmaktayız. Tabii biz Gönlümüz isterdi ki geçen yıl bunları yapalım. Bir an önce açılışını hep birlikte yapmış olmayı çok arzu ederdik. Lakin ülkemizin içindeki bulunduğu krizler ve inşaat maliyetlerinin çok hızlı bir artması ihalesini yapabileceğimiz bir hale geldi.
İlgili firma Yozgatlı bir firmamız burayı aldı. Otuz altı milyon altı yüz altmış altı bin altı yüz altmış altı lira. Tam da Yozgatlı oldu. Yani verdiği rakam da tam baştaki üçü şey yapma şey yapmazsak tamamı altıyla biten başlayan bir rakamdan oldu. Otuz altı milyon altı yüz altmış altı bin altı yüz altmış altı bin artı KDV’ye ihale etmiştik. Hafriyat işlerinde tamamlandı. Çevre beton duvarları çekildi. Bugün de hep birlikte temelini attık atıyoruz daha doğrusu.
İnşallah kısa zaman içerisinde de bitirip faaliyeti geçirmeyi bizlere nasip eylesin. Tabii bunların yanında bizim pek çok projemiz var. Seçim vaatlerindeki projelerimizde bir bir hayata geçirmenin de Onlara bir bir ihya etmenin de mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. İnşallah açılışını yapacağımız gün de hep birlikte geliriz. Burada açılışını yaparız ve Yozgat’ımıza değer katacak hem mimarisiyle, hem sosyal alımlarıyla hem de bir büyük bir ihtiyacı kapatacak bir mekanı inşallah hep birlikte de hizmete açarız diyorum Katılımınızdan dolayı da hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

Şefkat Evi yapım çalışmaları başladı
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!