SAYGIYLA ANIYORUZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulu Önder Atatürk’ün ölümünün 84. Yılında bugün törenlerle anılacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal edişinin yıldönümünde aramızdan ayrılışının 84. yılında, ulusumuzun yüreğinde ölümsüzleşen, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk bir kez daha sevgi ve saygıyla anılacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yıl dönümü Yozgat’ta çeşitli etkinliklerle anılacak.

Büyük devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmaları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal edişinin yıldönümünde aramızdan ayrılışının 84. yılında, ulusumuzun yüreğinde ölümsüzleşen, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk bir kez daha sevgi ve saygıyla anılacak.

Yozgat Valiliğİ 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı hazırladı.

Yozgat Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk koyma töreniyle başlayacak olan program, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 84 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05´de sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı söylenecek. Bu sırada gönderdeki Türk bayrağı yarıya indirilecek.

Anma programına daha sonra Yozgat Belediyesi Büyük Sinema ve Kültür Sanat Merkezinde saat: 09:20 Resim Sergisi, 09:30’da Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Okunması, Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, Atatürk Konulu Şiirlerin okunması, anılarla Atatürk Konulu Sinevizyon Gösterisi, ‘Bir Ömür Hikayesi’ adlı sunumun yapılması, Zeybek gösterisi, Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve Türküler dinletisinin ardından program sona erecek.

SAYGIYLA ANIYORUZ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!