Sarıkaya’dan Kayseri’ye Hafızlık Ziyareti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sarıkaya Müftüsü Zühdü Elveren başkanlığında Sarıkaya Müftülüğüne bağlı hafızlık yurtlarındaki hocalardan oluşan bir heyet hafızlık konusunda istişare yapmak üzere Kayseri Hisarcık Medine Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursunu ziyaret etti.

Heyette Sarıkaya Müftülüğü Hz. Aişe Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu ve Zinnureyn Yatılı Hafızlık Erkek Kur’an Kursu öğreticileri yer aldı.

Misafir hocalar Hisarcık Medine Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu yöneticisi Mustafa Ağırtopçu hocanın nezaretinde sınıfları gezdiler. Alfabeden hafızlık eğitiminin başladığı döneme kadar uygulanan farklı eğitim – öğretim metotları hakkında bilgi alan hocalar ziyaretten bir hayli istifade ettiklerini ifade ettiler.

İlçe Müftüsü Elveren, yapılan ziyarette asıl amaçlarının karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak ve hafızlık konusunda daha kısa sürede daha kaliteli bir eğitimin nasıl olabileceği konusunda istişare etmek olduğunu söyledi.

Müftü Elveren, güzel bir konukseverlik sergileyen kurs yönetimine ve sunumları sebebiyle kurs öğreticisi Kadir Hoca’ya da teşekkürlerini iletti ve uygun oldukları bir zamanda kendilerini Sarıkaya’da görmekten memnun olacaklarını söyledi. Sarıkaya Müftülüğü

Sarıkaya’dan Kayseri’ye Hafızlık Ziyareti
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!